Placówka posiada kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia na te świadczenia.

Świadczenia w ramach hospicjum domowego będą realizowane przez lekarza – specjalistę opieki paliatywnej oraz pielęgniarkę, psychologa i fizjoterapeutę.  Objęcie pacjenta opieką będzie następowało nad podstawie skierowania oraz rejestracji w placówce.

Poradnia medycyny paliatywnej będzie sprawowała opiekę nad chorymi w trakcie leczenia onkologicznego, która obejmuje między innymi zwalczanie  bólu, łagodzenie innych dolegliwości związanych z chorobą, wsparcie rodziny chorego czy pomoc w okresie żałoby. Pielęgniarska opieka długoterminowa domowa to opieka nad obłożnie i przewlekle chorymi przebywającymi w domu.

Natomiast świadczenia domowej opieki długoterminowej udzielane będą na podstawie skierowania lekarza ubezpieczenia zdrowotnego. Wizyta pielęgniarki w domu chorego odbywa się co najmniej 4 razy w tygodniu. Czas objęcia chorego opieką długoterminową zależy od stanu zdrowia pacjenta.

Szpital w Kostrzynie prowadzi 6 oddziałów, posiadających w sumie 196 łóżek, i 12 poradni specjalistycznych. Posiada także bazę diagnostyczną i Zakład Opiekuńczo-Leczniczy, liczący 50 łóżek.

Grupa Nowy Szpital prowadzi dziesięć placówek. Oprócz szpitala w Kostrzynie są to także placówki w Olkuszu, Wschowie, Świeciu, Wąbrzeźnie, Nakle i Szubinie, Świebodzinie, Skwierzynie i Szprotawie.

Wszystkie placówki sieci GNS zakwalifikowały się do ogłoszonej 27 czerwca 2017 roku sieci szpitali. Oprócz szpitala w Olkuszu, który został zaliczony do II poziomu, pozostałe należą do placówek poziomu I.

Źródło: www.nowyszpital.pl

 [-DOKUMENT_HTML-]