W nowej placówce działa już przychodnia rehabilitacji wraz z bazą zabiegową – elektroterapią, hydroterapią, gabinetami masażu oraz przestrzenną salą do ćwiczeń.

Koszt inwestycji szacowny był na ponad 5 mln zł. Inwestycja była dofinansowana z PRFON-u, część środków pochodziła także z darowizny, jaką Fundacji św. Jana Bożego w Łodzi przekazał dr Łęcki. Stanowiła ją działka o powierzchni 28 930 metrów kwadratowych , która została sprzedana. Środki ze sprzedaży - zgodnie z wolą ofiarodawcy - przeznaczone zostały na dokończenie budowy Centrum.

Szpital Bonifratrów w Łodzi posiada 126 łóżek na 4 oddziałach: wewnętrznym, chirurgii ogólnej z profilem ortopedycznym, okulistycznym oraz medycyny paliatywnej. Działa tutaj także poradnia podstawowej opieki zdrowotnej. Kontrakt placówki z Narodowym Funduszem Zdrowia zawarty na rok 2015 miał wartość ponad 25 mln zł.

Czytaj: Pozytywne wyniki kontroli Szpitala Zakonu Bonifratrów w Katowicach>>>

Szpital Bonifratrów w Łodzi jest jednym z 4 szpitali w Polsce prowadzonych przez zakon Bonifratrów. Pozostałe działają w Katowicach, Krakowie i w Piaskach – Marysinie. Poza tym Bonifratrzy prowadzą na terenie całego kraju apteki, sklepy zielarsko-medyczne, domy pomocy społecznej, ośrodki wsparcia i domy wypoczynkowo-rekolekcyjne.