„Babski dzień” to całodzienne targi dla kobiet, które co roku skupiają setki wystawców z różnych branż. Dzięki temu odwiedzające imprezę panie mogą poznać trendy, jakie obowiązują w modzie, skonsultować się z dietetykami, trenerami personalnymi, wizażystami, stylistami czy uczestniczyć w wykładach albo w tematycznie podzielonych warsztatach. W tym roku do strefy medycznej z programem „Zdrowe nawyki” dołączyło także stowarzyszenie Polskie Amazonki Ruch Społeczny.

- Jako ruch społeczny, który na co dzień wspiera pacjentów onkologicznych, zwracamy szczególną uwagę na profilaktykę. Miesiąc temu podczas obchodów Światowego Dnia Walki z Rakiem rozpoczęliśmy projekt „Zdrowe nawyki”. „Zdrowe nawyki” składają się z pięciu „składników” – aktywności fizycznej, relaksu, prawidłowego odżywiania, badań profilaktycznych oraz umiejętności planowania, które chcemy propagować. Głośno mówimy - karm ciało, ruszaj się, planuj, odpoczywaj oraz oczywiście badaj się regularnie. Chcemy sprawić, żeby były to zupełnie naturalne, towarzyszące nam na co dzień przyzwyczajenia, które służą naszemu zdrowiu. Podczas „Babskiego Dnia” umożliwimy kobietom bezpłatne skorzystanie z badań - zachęca Elżbieta Kozik, prezes stowarzyszenia Polskie Amazonki Ruch Społeczny.

4 marca 2017 w Centrum EXPO XXI Warszawa, w Strefie Zdrowia będzie można zbadać piersi nową bezbolesną i bezinwazyjną metodą przy użyciu Brastera oraz nauczyć się jak, dzięki niemu można się badać samodzielnie w domu, będzie można także wykonać badanie piersi tradycyjną metodą USG oraz skonsultować się z dermatologiem i sprawdzić znamiona.

Podczas wykładu "Profilaktyka dotycząca raka piersi. Jak dbać i kiedy badać swoje piersi – metody” będzie można dowiedzieć się wszystkiego na temat profilaktyki nowotworowej piersi. Na pytania uczestniczek odpowiedzą:  profesor Tadeusz Pieńkowski, onkolog z 30-letnim doświadczeniem oraz prezes Polskiego Towarzystwa do Badań nad Rakiem Piersi, dr Hanna Tchórzewska-Korba, specjalistka rehabilitacji ruchowej oraz członkini licznych organizacji skupiających specjalistów z dziedziny rehabilitacji i onkologii a także psycholog Barbara Czerska, nauczycielka akademicka oraz autorka wielu prac o nowotworach i onkologii w praktyce klinicznej

Żródło: Konkret PR