Skierniewice: szpital dba o komunikację z pacjentami i mediami
\\

Wojewódzki Szpital Zespolony w Skierniewicach ma nową stronę internetową. W zamyśle ma być ona źródłem informacji nie tylko dla pacjentów, ale także inspiracją dla dziennikarzy poszukujących informacji o działalności placówki.

Tym co odróżnia witrynę od podobnych w całym kraju, oprócz przejrzystości i łatwości w nawigacji, są autentyczne zdjęcia szpitala i jego pracowników. Zależało nam na pokazaniu naszej kadry, bo szpital to nie tylko budynki czy aparatura, ale przede wszystkim ludzie i to właśnie oni budują wiarygodność placówki. - mówi dr n. med Jacek Sawicki, dyrektor WSZ Skierniewice.

Na stronie szpitala pacjenci mogą znaleźć niezbędne informacje dotyczące lokalizacji i godzin przyjęć poradni, numery telefonów i charakterystykę poszczególnych oddziałów, zmiany godzin przyjęć i zakresu usług, zdjęcia i bieżące informacje z życia szpitala, nazwiska lekarzy i kontakt do nich, ogłoszenia dla szukających pracy a także dla firm zainteresowanych współpracą ze szpitalem.

Nowa strona internetowa ma służyć nie tylko komunikacji zewnętrznej. Dzięki rozbudowanej strefie Dla Pracownika, poprawie ulegnie również komunikacja pomiędzy poszczególnymi oddziałami i poradniami szpitalnymi, a także pomiędzy samymi pracownikami.

Spójną, otwartą politykę informacyjną Wojewódzki Szpital Zespolony w Skierniewicach prowadzi od początku 2014 r. W tym celu, oprócz budowy nowej strony, uruchomione zostały również kanały informacyjne w mediach społecznościowych, takich jak Facebook (www.facebook.com/szpitalskierniewice), Twitter (www.twitter.com/WSZSkierniewice) czy Google+ (www.plus.google.com/szpitalskierniewice).

Zależy nam nie tylko na tym, aby mieszkańcy Skierniewic i regionu wiedzieli co się aktualnie w szpitalu dzieje, ale przede wszystkim na opiniach pacjentów o pracy naszej placówki. Wszelkie uwagi można wysyłać do mnie bezpośrednio pocztą lub na adres e-mail dyrektor@wsz-skier.pl - dodaje dyrektor skierniewickiego szpitala.

Niebawem na stronie internetowej zostanie zamieszczona obszerna ankieta zadowolenia pacjentów. Podobną ankietę każdy pacjent będzie mógł wypełnić również podczas wypisu ze szpitala.

Witryna znajduje się pod adresami: www.szpitalskierniewice.pl oraz www.wsz-skier.pl.

Opracowanie: Magdalena Okoniewska

Źródło: www.zdrowie.lodzkie.pl, stan z dnia 18 sierpnia 2014 r.

\
Data publikacji: 18 sierpnia 2014 r.