Placówki Synevo działają między innymi w Warszawie, Gdańsku, Bydgoszczy, Elblągu, Tczewie, Lublinie, Tomaszowie Lubelskim, Łodzi, Wrocławiu, Zielonej Górze, Krakowie, Ząbkowicach Śląskich, Poznaniu, Włocławku, Bydgoszczy, Toruniu, Katowicach, Sosnowcu, Gorzowie Wielkopolskim, Chojnicach.

- Świadczymy kompleksowe usługi w zakresie ogólnej i specjalistycznej diagnostyki laboratoryjnej – od prostych badań diagnostycznych po prowadzenie skomplikowanych projektów badań naukowych i klinicznych. Można u nas wykonać zarówno podstawowe badania krwi, jak i badania genetyczne, immunologiczne, hormonalne, aż po unikatową diagnostykę alergologiczną z wykorzystaniem testu transformacji limfocytów – informuje dr n. med. Andrzej Marszałek, dyrektor medyczny Synevo. – Wspomagamy pacjentów i klinicystów w przypadkach nadwrażliwości na alergeny przemysłowe, ale również w zakresie odczynów na materiały wykorzystywane w stomatologii. Nasza histopatologia wykonuje wiele skomplikowanych odczynów immunochemicznych. Pomagamy również w doborze odpowiedniego postępowania terapeutycznego w wielu typach nowotworów. Nie uciekamy od innowacyjnych metod, które nie są jeszcze ujmowane w rekomendacjach, a nasza pracownia wykonująca badania w zakresie chorób autoimmunologicznych, wykorzystując różnorodne metody, wspiera klinicystów w procesie diagnostyki i monitorowania leczenia. Nasi pracownicy są współautorami wielu publikacji i książek (np. „Wsparcie diagnostyczne w rozpoznawaniu chorób z autoimmunizacją”, „Zakrzepica”), przygotowanych pod redakcją uznanych autorytetów w różnych dziedzinach medycyny. 

Spółka podkreśla, że jej dynamiczny rozwój nie byłby możliwy bez pracowników. 

- Na początku działalności na polskim rynku Synevo zatrudniało około 200 osób. Dzisiaj, po 10 latach, ponad 50 procent z nich nadal z nami pracuje – podkreśla dr n. med. Tomasz Anyszek, dyrektor zarządzający sieci laboratoriów medycznych Synevo w Polsce. 

Wielu pracowników zaczynało od stanowiska diagnosty laboratoryjnego, by po jakimś czasie stać się kierownikiem jednego z 26 laboratoriów, a z etatu kierownika awansować na stanowisko dyrektora. W okresie ostatnich 10 lat kilkadziesiąt osób uzyskało tytuł specjalisty w dziedzinie diagnostyki laboratoryjnej i mikrobiologii. Są tacy, którzy skończyli studia podyplomowe i MBA.

Czytaj: Badania laboratoryjne pomocne w rozpoznawaniu chorób zatok i przyzębia>>>

Synevo dba też o edukację lekarzy, diagnostów laboratoryjnych i pacjentów, dla których przygotowało i udostępniło system wykładów internetowych. Organizuje również kursy dla osób specjalizujących się w diagnostyce laboratoryjnej i mikrobiologii.

Aby ujednolicić zasady postępowania, wdrożono w firmie system zarządzania jakością zgodny z wymogami normy europejskiej EN ISO 15189. Certyfikat akredytacji wydany przez Polskie Centrum Akredytacji posiada numer AM 002 i potwierdza zgodność systemu zarządzania Synevo z międzynarodowymi wymaganiami oraz kompetencje i jakość świadczonych usług. Akredytacja obejmuje 7 laboratoriów oraz punkty pobrań. 

Polska spółka Synevo wchodzi w skład międzynarodowej sieci laboratoriów medycznych, działających również w Niemczech, Rumunii, Turcji, Gruzji, Mołdawii, Bułgarii, Serbii, Rosji, na Ukrainie i Białorusi. 

Dowiedz się więcej z książki
Prawne oraz zarządcze aspekty prowadzenia dokumentacji medycznej
  • rzetelna i aktualna wiedza
  • darmowa wysyłka od 50 zł