W kampanii, która miała miejsce w roku 2015, wzięło udział ponad 70 tysięcy osób. 

W ramach kampanii placówki Diagnostyki oferują pakiety badań, których cena została obniżona prawie o 60 procent. Można wykonać dwa rodzaje badań - podstawowe i rozszerzone. W zestawie podstawowym znalazły się badania: ogólne krwi, moczu, lipidogram, badanie poziomu glukozy, magnezu, badanie wątroby i dróg żółciowych, badania pod kątem nietolerancji pokarmowej i badanie hormonów - może go wykonać każdy czy to pod kątem planowanych zmian w diecie czy na zasadzie ogólnej kontroli organizmu. 

W zestawie rozszerzonym badany jest poziom witaminy D3, zwanej hormonem życia, homocysteinę, która jest jednym z najdokładniejszych wskaźników stanu zdrowia, hemoglobiny glikowanej (pod kątem cukrzycy), poziomy elektrolitów, żelaza, wapnia i kwasu foliowego.

Pakiety badań są szczególnie polecane osobom, które chcą sprawdzić swoje zdrowie, są niezadowolone ze swojej obecnej wagi i kondycji, bezskutecznie walczą z nadwagą czy też  planują rozpocząć lub zintensyfikować swoją aktywność fizyczną.

Czytaj: Diagnostyka: kampania edukacyjna dotycząca profilaktyki zdrowotnej>>>

- Nadmiar masy ciała, nadwaga, otyłość, zatacza obecnie niebezpieczne kręgi, zbliżając się do „epidemii”. W leczeniu bierzemy pod uwagę wiek pacjenta, typ otyłości, stopień otyłości określany przez BMI, schorzenia towarzyszące, ewentualnie farmakoterapię stosowaną przez pacjenta oraz wyniki badań analitycznych. Najistotniejsze badania to: morfologia z rozmazem, OB, profil lipidowy, poziom glukozy w surowicy, poziom żelaza, poziom kwasu moczowego, próby wątrobowe. Ponieważ za najbardziej skuteczne uważa się ostatnio leczenie zawierające elementy odkwaszania, odtruwania i redukcji masy ciała, ważne jest badanie ogólne moczu ze szczególnym uwzględnieniem pH – podpowiada lek.med. Dariusz Klarecki z Słonecznego Zdroju Medical SPA & Wellness

Karina Piwowarczyk, dietetyk z sieci All for Body komentuje: - Pracę z pacjentem zaczynam zawsze od poproszenia go o wykonanie badań,  bez nich nie wiadomo czego organizmowi brakuje i czego więcej wprowadzić w diecie, na jakim problemie się skupić lub co suplementować.

Aby skorzystać z pakietów wystarczy zarejestrować się na stronie akcji www.zyjzdrowo.diag.pl i pobrać vouchery na badania a następnie je wydrukować lub zapisać na urządzeniu mobilnym i udać się do najbliższego punktu pobrań Diagnostyki. Kampanii towarzyszy także konkurs, w którym do wygrania będą atrakcyjne nagrody - turnusy odchudzające w Hotelu Słoneczny Zdrój Medical SPA & Wellness oraz pakiety indywidualnych konsultacji dietetycznych z sieci All for Body.

Wiosenna akcja „Żyj zdrowo-bądź aktywny!” potrwa do 30 czerwca 2016 roku.