Wśród liderów tegorocznego zestawienia w branży – farmacja i medycyna znalazła się Grupa Scanmed Multimedis S.A., która realizuje strategię zrównoważonego rozwoju jako integralną częścią polityki biznesowej firmy.

Wyniki Rankingu Odpowiedzialnych Firm publikowane są przez Dziennik Gazetę Prawną. Partnerem merytorycznym Rankingu Odpowiedzialnych Firm jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu, za weryfikację zaś odpowiada PwC.

Ranking Odpowiedzialnych Firm już od 8 lat przedstawia dokonania największych firm w temacie społecznej odpowiedzialności biznesu i zrównoważonego rozwoju.

Grupa Scanmed Multimedis świadczy usługi koordynowanej opieki zdrowotnej, czyli  zapewnienia usług medycznych na każdym etapie leczenia - od podstawowej opieki zdrowotnej, konsultacji lekarskich, przez diagnostykę, badania analityczne, transport medyczny i wizyty domowe, aż do kompleksowego leczenia szpitalnego. Specjalizuje się w zapewnianiu opieki medycznej zarówno dla osób prywatnych, jak i klientów instytucjonalnych, wykorzystując zarówno publiczne, jak i prywatne źródła finansowania.

W połowie kwietnia 2014 większościowe udziały spółki Scanmed Multimedis zostały kupione od dotychczasowych udziałowców przez Dadley Investments sp. z o.o. będącą spółką zależną od Life Healthcare Group Limited z siedzibą w Illovo, Republika Południowej Afryki. Life Healthcare Group jest największym operatorem szpitali prywatnych w RPA.

Scanmed Multimedis jest także laureatem Diamentów Forbesa, w którym podstawą oceny jest pozytywny rating wiarygodności, przyznawany podmiotom o wysokiej płynności bieżącej, dodatnim wyniku finansowym i wartości kapitałów własnych, nie zalegającym z płatnościami.

Dwa projekty realizowane przez Scanmed Multimedis w zakresie jakości zostały nominowane w dwóch kategoriach w tegorocznym konkursie Liderzy Zmian w Ochronie Zdrowia, organizowanym przez wydawnictwo Wolters Kluwer i Uczelnię Łazarskiego.  Projekty były oceniane w dwóch kategoria: w  kategorii zarządzanie bezpieczeństwem pacjentów (projekt dotyczył  zarządzania ryzykiem) oraz w kategorii zarządzanie kapitałem ludzkim (wdrożenie normy SA8000).