Dzięki inwestycji szpital zyskał też dwukrotnie większą powierzchnię na porodówce i oddziale noworodków z intensywną opieką medyczną.

- W szpitalu zwiększyła się liczba sal porodowych. Zamierzamy je zorganizować w taki sposób, aby zapewnić kobietom jeszcze wyższy standard i komfort pobytu. Zależy nam na tym, aby czuły się u nas jak w domu - tłumaczy dyrektor placówki, Radosław Skiba. - Mamy nadzieję, że teraz będziemy mogli zapewnić opiekę medyczną każdej pacjentce, która podejmie decyzję o porodzie w naszym szpitalu. Liczbę łóżek zwiększyliśmy dwukrotnie – dodaje dyrektor. 

Na oddziale ginekologiczno-położniczym, którego ordynatorem jest dr n.med. Jarosław Janeczko, specjalista ginekolog-położnik, miesięcznie rodzi się około 250 dzieci.

Od stycznia 2015 w szpitalu funkcjonować będzie także oddział pediatryczny. Nowością w Pro-Familii będą także dwie pracownie endoskopowe, gastroskopii i kolonoskopii, dla dzieci i dorosłych.

Integralną częścią nowo otwartego budynku szpitala jest Centrum Badawczo-Rozwojowe nieinwazyjnych metod terapeutycznych. To pierwsza pracownia termoablacji mięśniaków macicy w Polsce. W placówce odbyły się już pierwsze zabiegi.

Czytaj na ten temat: Rzeszów: nowa metoda leczenia w prywatnym szpitalu >>>

Szpital Pro-Familia specjalizuje się w neonatologii, położnictwie i ginekologii. Poza tym działają tutaj oddziały: urologii, chirurgii i okulistyki, diagnostyka (laboratorium i pracownia USG) oraz poradnia podstawowej opieki zdrowotnej. Szpital Pro-Familia działa w nowym budynku przy ulicy Witolda 6B.