Metoda termoablacji na świecie jest stosowana jest od 2008 roku, dziś jest dostępna w prawie 200 ośrodkach medycznych, między innymi w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Dani i Francji.

Termoablacja jest techniką bezoperacyjną i całkowicie nieinwazyjną. Polega na skierowaniu wiązki energii ultradźwiękowej na chory obszar wewnątrz ciała pacjentki, bez naruszania skóry oraz tkanek miękkich. Zabieg prowadzony jest w trybie ambulatoryjnym, pacjentka wraca do domu jeszcze tego samego dnia, a powrót do zdrowia trwa zaledwie kilka dni.

Czytaj także: Nowe technologie obniżają koszty leczenia >>>

Szpital Pro-Familia specjalizuje się w neonatologii, położnictwie i ginekologii. Poza tym działają tutaj oddziały: urologii, chirurgii i okulistyki, diagnostyka (laboratorium i pracownia USG) oraz poradnia podstawowej opieki zdrowotnej. Posiada 50 łóżek.

Placówka oferuje zarówno usługi finansowane przez NFZ jak i komercyjne. Kontrakt zawarty na rok 2014 ma wartość prawie 28 mln zł. Środki te finansują leczenie szpitalne w zakresie neonatologii, ginekologii i położnictwa (III poziom referencyjny), chirurgii ogólnej, okulistyki i urologii, na które przeznaczone jest ponad 25 mln zł, a także na ambulatoryjną opiekę specjalistyczną, pomoc doraźną i transport sanitarny oraz profilaktyczne programy zdrowotne.