Oskarżeni nie wycofali swoich zarzutów. Termin pierwszej rozprawy w tej sprawie wyznaczono na 7 lipca 2014.

W sprawie rzekomych aborcji wykonywanych w szpitalu oświadczenie złożyła także położna, która podczas konferencji prasowej zorganizowanej w lutym 2014 przez senatora Kazimierza Jaworskiego (Polska Razem) powiedziała, że placówka dokonuje zabiegów aborcji, a położne nie chcą w nich uczestniczyć. Szpital zażądał odszkodowania od położnej, która od 15 lutego 2014 przebywa na zwolnieniu lekarskim.

- W placówce wykonaliśmy zaledwie trzy zabiegi, które dotyczyły przypadków ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu zagrażających życiu- mówi dyrektor placówki Radosław Skiba.  – Zarzuty, że w szpitalu są „zabijane dzieci” są nieprawdziwe.

Szpital Pro-Familia specjalizuje się w neonatologii, położnictwie i ginekologii. Poza tym działają tutaj oddziały: urologii, chirurgii i okulistyki. W placówce działają też poradnie specjalistyczne, poradnia stomatologiczna oraz diagnostyka (laboratorium i pracownia USG).

Pro-Familia oferuje zarówno usługi komercyjne jak i finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Kontrakt placówki z NFZ na rok 2014 ma wartość ponad 26 mln zł. Większość tych środków – 20 mln zł jest przeznaczone na świadczenia nielimitowane, czyli porody. Poza tym środki finansują leczenie szpitalne w zakresie neonatologii, chirurgii ogólnej oraz urologii, ambulatoryjną opiekę specjalistyczną (konsultacje w zakresie endokrynologii, onkologii, ginekologii i położnictwa, urologii) oraz pomoc doraźną i transport sanitarny. Pro-Familia oferuje także podstawową opiekę zdrowotną.

Szpital działa w nowym budynku przy ulicy Witolda 6B. Dysponuje 70 łóżkami. Z uwagi na duże potrzeby (w ubiegłym roku nie przyjęto z powodu braku miejsc 200 pacjentek) szpital rozbudowuje się. Nowa część zostanie oddana do użytku we wrześniu 2014.

W Rzeszowie działa kilkanaście prywatnych placówek medycznych. Kontrakt z NFZ na usługi z zakresu ginekologii (bez położnictwa) posiada także NZOZ Asklepios. Poza tym usługi w zakresie położnictwa finansowane przez NFZ oferują placówki publiczne: SP ZOZ Nr 1, Szpital Wojewódzki Nr 2 oraz Wojewódzki Szpital Specjalistyczny.