Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł zapewnił pielęgniarki podczas spotkania 16 grudnia 2015 roku, że trwają prace nad systemowym rozwiązaniem dotyczącym wynagrodzeń w ochronie zdrowia, uporządkowaniem kwestii zatrudnienia i ścieżką rozwoju zawodowego pielęgniarek.

W spotkaniu uczestniczyli także: wicepremier Piotr Gliński oraz Elżbieta Witek – rzecznik prasowy rządu, ze strony pielęgniarek natomiast - prezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych Grażyna Rogala-Pawelczyk. Spotkanie odbyło się w Kancelarii Premiera.

Podczas spotkania prezes NRPiP przekazała w imieniu środowiska pielęgniarek symboliczną petycję (w formie recepty) zawierającą apel do rządu i parlamentarzystów o podjęcie natychmiastowych działań w celu opracowania i wdrożenia programu zabezpieczenia społeczeństwa w świadczenia realizowane przez pielęgniarki i położne. Petycję podpisało ponad pół miliona obywateli.

W ramach dialogu podejmowanego przez ministra zdrowia ze środowiskami medycznymi 21 grudnia 2015 roku w Ministerstwie Zdrowia odbędzie się kolejne spotkanie z pielęgniarkami.

Opracowanie: Magdalena Okoniewska

Źródło: www.mz.gov.pl, stan z dnia 17 grudnia 2015 r.