- To dla nas inwestycja priorytetowa. Mieszkańcy Radomia od lat czekają na nowoczesną placówkę, oferującą kompleksową rehabilitację – podkreśla wiceprezydent miasta Anna Maria Białkowska. Dodaje, że w ciągu dziewięciu miesięcy konsorcjum firm z Bydgoszczy i Poznania przygotuje dokumentację projektowo-kosztorysową inwestycji.

Jak informuje zastępca dyrektora ds. eksploatacyjnych Radomskiego Szpitala Specjalistycznego Janusz Puton, w ramach inwestycji rozbudowany i zmodernizowany ma być obiekt, w którym wcześniej mieścił się oddział ginekologiczno-położniczy radomskiego szpitala.

Czytaj: NIK: słaby dostęp i brak standardów to nieprawidłowości rehabilitacji  >>>

W nowym Centrum Rehabilitacji będzie mieścił się oddział rehabilitacyjny z 58 łóżkami, poradnie specjalistyczne, pracownie fizjoterapeutyczne oraz zaplecze diagnostyczne.

Miasto stara się uzyskać pieniądze na inwestycję ze źródeł zewnętrznych. Budowa Centrum Rehabilitacji znajduje się na liście warunkowej Kontraktu Terytorialnego, który zarząd województwa mazowieckiego podpisał w listopadzie ub. roku z rządem. (pap)