Lek w dalszym ciągu nie jest refundowany. Koszt miesięcznej terapii tym lekiem wynosi około 700 zł. Stosowany jest przez 3 miesiące. W efekcie jego stosowania można uzyskać efekt zmniejszenia mięśniaków i uniknięcia operacji, która jeszcze do niedawna była jedyną metodą leczenia tego schorzenia.

Podczas spotkania 17 października 2016, Rada przygotuje także stanowiska w sprawie leków: Tresiba Penfill, Tresiba Flextouch (insulina degludec), stosowanych w cukrzycy u dorosłych.

Rada przygotuje także opinie na temat projektów programów polityki zdrowotnej jednostek samorządu terytorialnego. Zostaną ocenione następujące programy:
„Program profilaktyki zakażeń wywoływanych pneumokokami wśród dzieci z miasta Poznania na lata 2016-2017,
„Program profilaktyki zakażeń wywoływanych wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV), w tym raka szyjki macicy dla miasta Poznania na lata 2016-2017”,
„Program profilaktyki zakażeń wywoływanych wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV), w tym raka szyjki macicy dla miasta Poznania na lata 2016-2018”,
„Program profilaktyki zachorowań na grypę sezonową dla mieszkańców miasta Poznania na rok 2016”,
„Program profilaktyki zachorowań na grypę sezonową dla mieszkańców miasta Poznania na lata 2016-2017”,
„Program profilaktyki zachorowań na grypę sezonową dla mieszkańców miasta Poznania na lata 2016-2018”,
„Program zapobiegania próchnicy i chorobom dziąseł u dzieci w wieku przedszkolnym pod nazwą Biały ząbek” (miasto Opole),
„Program profilaktyczny "Piękny uśmiech" dotyczący zapobiegania próchnicy wśród dzieci w klasach I-VI szkoły podstawowej realizowany w Mieście i Gminie Piaseczno”.

Przygotowana zostanie także opinia na temat projektu programu polityki zdrowotnej jednostki samorządu terytorialnego, współfinansowanego ze środków UE w ramach EFS:
„Ogólnopolski Program Profilaktyki Pierwotnej i Wczesnego Wykrywania Nowotworów Głowy i Szyi”.


Źródło: www.aotm.gov.pl