Ubezpieczenie gwarantuje wypłatę określonej wcześniej kwoty w razie zachorowania na jedną z 25 najpoważniejszych chorób, takich jak na przykład rak, udar, zawał, sepsa czy choroba Parkinsona.

W razie choroby, oprócz pieniędzy z polisy, PZU Pomoc od serca zapewnia również dostęp do zagranicznej konsultacji medycznej. Ubezpieczenie działa przez całą dobę, na całym świecie. Wysokość składki zależy od wieku i kwoty na jaką się ubezpieczymy – dla przykładu 30-letni mężczyzna lub kobieta, wybierając ochronę na poziomie 100.000 zł zapłaciliby 26 zł miesięcznie. Maksymalna suma ubezpieczenia, którą wypłaci PZU w razie choroby, może wynieść nawet 500 tys. zł.

- Nowotwory i choroby serca są przyczyną aż 70 procent zgonów w Polsce. Te choroby oznaczają często dla chorujących i ich rodzin znaczący wysiłek finansowy. Dodatkowe badania, wizyty u lekarzy specjalistów, zakup drogich ale skuteczniejszych lekarstw – wszystko to powoduje, że zamiast o wyleczeniu myślimy również o pieniądzach. A przecież jeśli uda nam się pokonać chorobę musimy liczyć się z dalszym leczeniem i długą, kosztowną rehabilitacją – mówi Adam Gawryła z PZU.

Na początku roku 2014 ubezpieczenie na wypadek zachorowania na nowotwór wprowadziła firma Axa. Można na ten temat przeczytać tutaj:

Axa wprowadziła ubezpieczenie na wypadek nowotworu>>>

Ubezpieczenie na wypadek nowotworu oferują także inne firmy, takie jak ING czy AIG.