Ubezpieczenie gwarantuje wypłatę świadczeń po rozpoznaniu nowotworu, w przypadku operacji oraz w przypadku chemioterapii lub radioterapii. Ubezpieczony otrzyma także comiesięczną rentę, wypłacaną nawet do 12 miesięcy. Uzyskuje dostęp do konsultacji specjalistycznych oraz świadczeń ambulatoryjnych oraz może skorzystać z drugiej opinii medycznej, przygotowaną przez eksperta specjalizującego się w danym schorzeniu.

Ubezpieczenie zapewnia też szeroką gamę usług assistance, m.in. transport medyczny, opiekę domową po chemioterapii lub radioterapii, pomoc psychologa, rehabilitację oraz informacje onkologiczną.

Polisa nie obejmuje jednak wszystkich przypadków zachorowania na nowotwór. Jak pisze "Gazeta Wyborcza". Wykluczone są tylko wczesne stadia tylko kilku spośród około 100 nowotworów, np. raka prostaty czy czerniaka, w przypadku których dalsze postępowanie najczęściej sprowadza się do regularnych badań albo prostego zabiegu chirurgicznego - mówi Ewa Paradowska z Axy.

Wysokość składki wynosi od 35 złotych miesięcznie i zależy od wieku, stanu zdrowia i częstości występowania zachorowań na nowotwory w rodzinie.

Ubezpieczenie na wypadek nowotworu oferują także inne firmy, takie jak ING czy AIG.