Dwa tygodnie temu fundusz FIZAN BIS2 zarządzany przez TFI PZU stał się właścicielem ponad 60 proc. kapitału CM Gamma. 

-  Centrum Medyczne Gamma komercyjnie realizuje świadczenia medyczne w obrębie ortopedii, traumatologii oraz chirurgii kręgosłupa w pełnym zakresie – od leczenia ambulatoryjnego, przez wysokospecjalistyczną diagnostykę obrazową, po leczenie operacyjne i rehabilitację. Gamma koncentruje się głównie na leczeniu skomplikowanych urazów ortopedycznych i neurochirurgicznych po wypadkach komunikacyjnych. To jeden z nielicznych prywatnych ośrodków medycznych w Polsce, który zapewnia specjalistyczną diagnostykę i leczenie, do tej pory zarezerwowane dla dużych, państwowych szpitali – mówi Jan Stanclik z CM Gamma. 

Czytaj: PZU inwestuje w pierwszy szpital >>>

Założycielem CM Gamma jest dr Grzegorz Adamczyk, współtwórca Carolina Medical Center, w której skupiał się przede wszystkim na leczeniu urazów sportowych. 

CM Gamma oprócz kontynuacji opieki nad sportowcami, koncentruje się na leczeniu ofiar wypadków komunikacyjnych. 

- To jedna z najnowocześniejszych tego typu placówek w naszym kraju. Gamma stosuje najnowsze techniki operacyjne z wykorzystaniem najlepszej aparatury i materiałów  medycznych często niedostępnych w ramach świadczeń realizowanych przez NFZ, a pozwalających na uzyskanie najlepszych efektów leczenia - mówi Jan Stanclik.

Centrum skupia się na pacjentach, których leczenie wymaga konsultacji specjalistów z wielu dziedzin medycznych oraz pogłębionej diagnostyki i zabiegów operacyjnych. To ludzie, którzy korzystając z publicznej służby zdrowia są narażeni na to, że nigdy nie wrócą do pełnej sprawności. 

- Pacjent, który do nas trafia nie czeka kilka, kilkanaście miesięcy w kolejkach, tak jak w publicznej służbie zdrowia. Wszystkie badania i zabiegi są wykonywane w najbardziej optymalnym z punktu widzenia powrotu do zdrowia momencie – mówi Jan Stanclik. 

Według takiego samego konceptu medycznego mają działać inne placówki, które zostaną przejęte wspólnie przez PZU i CM Gamma. Będą to wyspecjalizowane ośrodki medyczne w całej Polsce, które koncentrują się również na leczeniu pacjentów po wypadkach komunikacyjnych. CM Gamma i PZU chcą również pozyskać do współpracy sieć ośrodków rehabilitacji ambulatoryjnej w całej Polsce, aby zapewnić kompleksową opiekę nad pacjentami powypadkowymi.