Pacjenci zostali przeniesieni na takie same oddziały funkcjonujące w Szpitalu Wojewódzkim im. Ojca Pio w Przemyślu.

Lekarze, którzy nie podpisali aneksów do umów, pracowali na rzecz prywatnego podmiotu, który zabezpieczał dyżury na oddziałach.  „Podmiot ten był pośrednikiem w kwestiach formalnych i nie wnosił żadnej wartości dodanej do funkcjonowania szpitala, pobierając jedynie zyski ze swej działalności” – stwierdził Stanisław Kruczek, członek zarządu województwa podkarpackiego, cytowany w komunikacie zamieszczonym na stronie samorządu.

Jak zapewnił zarząd województwa w komunikacie, „Szpital Wojewódzki im. Ojca Pio w Przemyślu posiada bogate zaplecze techniczne i personalne na oddziałach chirurgii ogólnej i otolaryngologii, a duża ilość  łóżek daje gwarancję, że nie będzie problemów z leczeniem pacjentów”.

Czytaj: Dąbrowa Górnicza: szpital zawiesza działalność oddziału wewnętrznego>>>

Szpital Miejski w Przemyślu prowadzi osiem oddziałów, oprócz zawieszonych – chirurgii ogólnej oraz otolaryngologicznego, są to oddziały: chorób wewnętrznych, chirurgii urazowo-ortopedycznej, neurologiczny, anestezjologii i intensywnej terapii oraz psychosomatyczny.

Wojewódzki Szpital im. Św. Ojca Pio w Przemyślu prowadzi 21 oddziałów, w tym między innymi chirurgii ogólnej, chorób wewnętrznych, neurologiczny, anestezjologii i intensywnej terapii, chirurgii urazowo-ortopedycznej oraz otolaryngologii.