Europejska Federacja Szpitali HOPE organizuje Program wymiany kadry menedżerskiej placówek medycznych HOPE Exchange 2016. W organizacji programu uczestniczy także Federacja Szpitali Polskich. Jest to program multidyscyplinarny, dedykowany profesjonalistom chcącym rozwijać swoje zdolności zawodowe na poziomie europejskiej ochrony zdrowia.

Nie jest to stricte program medyczny lub techniczny. Obejmuje czterotygodniowy staż w wybranym szpitalu w jednym z krajów europejskich oraz udział w końcowej konferencji programowej w Rzymie.

Temat wiodący tegorocznego Programu to „Innowacje w szpitalach oraz ochronie zdrowia: droga do rozwoju”. Nabór kandydatów trwa do 31 października 2015 roku. Staż potrwa od 9 maja do 5 czerwca 2016 r. Konferencja odbędzie się od 6 do 8 czerwca 2016 r.

Program stażu szpitalnego przygotowywany jest przez zapraszającego, czyli szpital w porozumieniu i zgodnie z preferencjami zapraszanego uczestnika.

Program służy wymianie menedżerów ochrony zdrowia pomiędzy różnymi krajami w Europie. Wskazane jest zatem zaproponowanie zaproszenia na wymianę przez szpital delegujący polskiego uczestnika dla któregoś z uczestników z innych krajów, jeżeli nie bieżącej edycji, to w którejś z kolejnych.

Informacje na temat naboru kandydatów znajdują się na stronie www.federacjaszpitali.pl

Opracowanie: Magdalena Okoniewska

Źródło: www.federacjaszpitali.pl, stan z dnia 24 września 2015 r.