- To właściwie formalny powrót naszego związku do Porozumienia Zielonogórskiego, którego w 2003 roku byliśmy współzałożycielami - mówi prezes Wielkopolskiego Związku Pracodawców Ochrony Zdrowia Violetta Łopusiewicz. - Nasze drogi nigdy się nie rozeszły, ale przez ostatnie lata działaliśmy niezależnie. Teraz postanowiliśmy to zmienić. Sytuacja w ochronie zdrowia wymaga łączenia sił i ścisłego współdziałania. A Porozumienie Zielonogórskie to jedyna tak silna organizacja, która reprezentuje środowisko nie tylko lekarzy rodzinnych, ale także specjalistów. Jej głos jest ważny.

Do Wielkopolskiego Związku Pracodawców Ochrony Zdrowia należy między innymi większość podmiotów działających w Poznaniu i na terenie powiatu poznańskiego. To nie tylko przychodnie POZ, bo wiele z nich łączy podstawową opiekę zdrowotną z ambulatoryjną opieką specjalistyczną. Violetta Łopusiewicz zachęca kolejnych pracodawców ochrony zdrowia do zrzeszania się w związku.

- Powinniśmy się wspierać nie tylko we własnym interesie, ale też dla dobra pacjentów - dodaje. - Obecny system jest tak zagmatwany, że pacjent często jest w nim zagubiony. Dążymy do kompleksowości leczenia i takiego modelu, w którym lekarz rodzinny jest przewodnikiem pacjenta w systemie.

Źródło: www.federacjapz.pl

 [-OFERTA_HTML-]