Możliwości systemu zaprezentowano we wtorek, 21 listopada 2017 roku, w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu. Celem włodarzy województwa wielkopolskiego jest włączenie do systemu jak największej liczby miejsc publicznych, ponieważ tak powstała sieć pozwoli na szybszą reakcję ratowników medycznych, a to z kolei znacznie zwiększy szansę na przeżycie poszkodowanych osób.

Na początku listopada 2017 roku krakowska firma MedApp podpisała list intencyjny z Premium Lease & Finance (PLF), który określa kluczowe parametry potencjalnej transakcji polegającej na nabyciu przez MedApp udziałów w Telemedica.

Aktualnie podmiot ten w 100 procentach kontrolowany jest przez PLF, który reprezentuje profesor Dariusz Dudek, uznany kardiolog i autorytet w dziedzinie telemedycyny. MedApp zamierza nabyć 50 procent nowo utworzonych udziałów Telemedica w zamian za wkład pieniężny, a 50 procent akcji pozostanie w rękach PLF. Telemedica docelowo ma utworzyć i prowadzić centrum telemedyczne, które świadczyć będzie usługi telemedyczne na rzecz pacjentów, klinik i szpitali w Polsce i za granicą.

MedApp to notowana na NewConnect spółka działająca w jednej z najszybciej rozwijających się branż na świecie - telemedycynie. Produktem stworzonym i rozwijanym przez firmę jest analityczny system telemedyczny Carna Life, skierowany do pacjentów, lekarzy i placówek medycznych. System znajduje zastosowanie w takich dziedzinach jak: kardiologia, diabetologia, dietetyka, choroby cywilizacyjne oraz obrazowanie 3D/4D. MedApp planuje zdobywać globalne rynki, szczególnie USA oraz kraje Bliskiego Wschodu.

Źródło: Tailors Group

 [-DOKUMENT_HTML-]