Projekt łączy zalety prywatnego i samodzielnego mieszkania z bezpieczeństwem i wygodą zapewnianymi dzięki stałej, lecz dyskretnej opiece personelu, wspomaganego dodatkowo wieloma, najnowocześniejszymi systemami automatycznymi i telemedycznymi.

Senior Apartments będzie propozycją dla osób nadal życiowo aktywnych, posiadających silne poczucie niezależności, które jednak stale lub okresowo wymagają już pomocy osób trzecich, a skorzystanie z placówki typu „dom opieki” jest przez nich, lub przez ich bliskich nieakceptowane. Będzie najlepszym rozwiązaniem dla osób z chorobami przewlekłymi, wymagającymi kontrolowania lub monitorowania stanu zdrowia, u których mogą pojawiać się kłopoty z pamięcią, mają ograniczoną sprawność poruszania się, trudności z zakupami i przygotowywaniem posiłków, ubieraniem, myciem, przyjmowaniem leków czy dbaniem o swoje otoczenie. 

Rezydenci Senior Apartments będą mieli do dyspozycji zespół medyczny, składający się z lekarza, pielęgniarek, rehabilitantów, oraz personel pomocniczy - opiekunki, animatorów, concierge, pracowników administracyjni, personel sprzątający i techniczny. Zaplecze infrastrukturalne zapewni położony w bezpośrednim sąsiedztwie, duży ośrodek medyczny działający w trybie 24/7.

Czytaj: MEDI-system organizuje warsztaty dla opiekunów>>>

- Senior Apartments powstały z myślą o bezpieczeństwie i wygodzie seniorów – nowoczesna i funkcjonalna architektura, pełen zieleni, dobrze oświetlony teren, specjalnie zaprojektowane i wyposażone wnętrza z szeregiem inteligentnych, rozwiązań technicznych. Jednocześnie nasz projekt to także szeroki wachlarz aktywności, z których mogą korzystać mieszkańcy – od wspólnej gry w karty, przez wyjścia do teatru, kina czy na zajęcia uniwersytetów trzeciego wieku, aż po różne formy zaangażowania w ramach wolontariatu – mówi Rafał Kunicki, prezes zarządu Senior Apartments Sp. z o.o.

Osiedle składa się z 18, blisko 70 metrowych, parterowych apartamentów przeznaczonych dla 1 lub maksymalnie 2 osób (małżeństw, przyjaciół) dostępnych wyłącznie w ramach wynajmu.

Inicjatorem projektu Senior Apartments jest dr Marcin Zawadzki, założyciel i wieloletni prezes, twórca sukcesu spółki MEDI-system, lidera opieki długoterminowej w Polsce. MEDI-system kupiona została na przełomie roku przez europejskiego giganta w branży - francuską firmę Orpea. To między innymi środki uzyskane z tej transakcji stanowić będą źródło finansowania projektu, którego wielkość w okresie najbliższych 3-4 lat szacowana jest na ponad 40 milionów zł. 

- Działając, tworząc i obserwując ewolucję rynku usług senioralnych w Polsce na przestrzeni ostatnich 15 lat sądzę, że dojrzał on do przedstawienia nowej formuły. Senior Apartments realizujące ideę assisted living to nie tylko usługa typu premium, ale także nowatorska forma zapewnienia opieki seniorom, którzy w swoich srebrnych latach życia nie chcą rezygnować z prywatności i niezależności, mimo iż istnieje oczywista potrzeba zapewnienia im bezpieczeństwa medycznego i socjalno-społecznego. Jestem przekonany, że zdobyte przez lata doświadczenia, a także rozwój technologii medycznych, pozwolą sprostać temu wyzwaniu, a Senior Apartments będą w niedalekiej przyszłości miejscem naturalnego wyboru dla tysięcy seniorów i kochających ich bliskich – mówi Marcin Zawadzki.

Dowiedz się więcej z książki
Pogoda na starość. Podręcznik skutecznego wspierania seniorów
  • rzetelna i aktualna wiedza
  • darmowa wysyłka od 50 zł