Posłowie popierają także pomysł, aby zmniejszyć ilość tabletek w opakowaniach leków dostępnych poza aptekami do dwóch. Argumentem jest między innymi to, że sklepy czy stacje benzynowe nie mają warunków na trzymanie dużych zapasów leków. Poza tym w takich placówkach nikt nie informuje o skutkach ubocznych działania leków czy o interakcjach z innymi substancjami leczniczymi.

Czytaj: Akcja przeciw sprzedaży leków poza aptekami>>>

Odmienne zdanie mają jednak producenci leków, argumentując, że dostępność leków w sklepie czy na stacji benzynowej to często jedyna możliwość ich zakupu, zwłaszcza na wsiach, gdzie brak aptek.

Cały artykuł www.rp.pl

Praktyczne informacje o prawie farmaceutycznym, pomocne w zarządzaniu apteką zawiera produkt LEX Apteka. Z LEX Apteka można uzyskać stały dostęp do bazy  codziennie aktualizowanych aktów prawnych oraz kilkuset dokumentów autorskich związanych z problematyką farmaceutyczną, w tym między innymi komentarzy praktycznych, porad ekspertów oraz bieżących newsów z rynku farmaceutycznego. Produkt ogranicza ryzyko błędów oraz pomaga zaplanować strategię działania apteki.
Wypróbuj program i pobierz bezpłatną wersję testową – www.produkty.lex.pl/apteka
 

Żeby widzieć komentarze musisz:

  • być zalogowanym do Facebooka
  • mieć zaakceptowaną politykę prywatności (pliki cookies)
  • korzystać z przeglądarki Chrome
ukraine Переклади на українську
poland Przetłumacz na polski