Szkolenia online SPZOZ w nowej rzeczywistości: skuteczne narzędzia naprawcze po uchwale SN 16.07.2026 r., godz. 12:00
Zmień język strony
Zmień język strony
Prawo.pl

Porozumienie Zielonogórskie: mamy nadzieję, że nowy minister naprawi błędy

Lekarze i świadczeniodawcy podstawowej opieki zdrowotnej, zrzeszeni w Federacji Związków Pracodawców Ochrony Zdrowia Porozumienie Zielonogórskie, mają nadzieję, że nowy minister zdrowia profesor Marian Zembala może naprawić część licznych błędów swego poprzednika.

– Profesor Zembala zawsze cieszył się dużym autorytetem wśród członków Porozumienie Zielonogórskiego- mówi prezes FPZ Jacek Krajewski. – Zdajemy sobie sprawę, że będąc ministrem, w ciągu kilku miesięcy nie ma możliwości naprawienia błędów wynikających z politycznych ambicji swego poprzednika, ale wierzymy, że kontakty z nowym ministrem powrócą na płaszczyznę kultury wzajemnych relacji.

Czytaj: Profesor Marian Zembala nowym ministrem zdrowia >>>

Prezes Porozumienia stwierdził, iż wierzy, że Marian Zembala będzie ministrem dialogu, reprezentującym głos całego środowiska medycznego, mającym szersze, pomysły na zmiany w ochronie zdrowia dla dobra polskiego pacjenta.

Profesor Marian Zembala, lekarz, kardiochirurg, transplantolog i kierownik Kliniki Kardiochirurgii i Transplantologii oraz dyrektor Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu został nowym ministrem zdrowia 16 czerwca 2015.

Zastąpił zdymisjowanego kilka dni wcześniej Bartosza Arłukowicza.

Czytaj: Dymisja ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza >>>

Polecamy książki prawnicze o tematyce zdrowotnej