- Celem takiego forum jest przede wszystkim wspólne wypracowywanie rozwiązań i przedsięwzięć, które będą służyć rozwojowi branży – przypomniał ideę powołania platform prezydent Pracodawców RP Andrzej Malinowski. Jego zdaniem tak silny i reprezentatywny podmiot okazuje się dużo lepszym partnerem dla Ministerstwa Zdrowia niż pojedyncze firmy. – Nasze dotychczasowe doświadczenia pokazują, że tworzenie platform jest bardzo efektywne. Do udziału w najnowszym przedsięwzięciu w pierwszej kolejności zaproszone zostały innowacyjne firmy, ze względu na ich duży wkład w polskie PKB – dodał prezydent Pracodawców RP.

Sławomir Neumann, wiceminister zdrowia, podczas spotkania inaugurującego działalność Platformy, wyraził satysfakcję z powstania nowego, silnego partnera do dialogu z resortem zdrowia. Zwrócił również uwagę na potrzebę dołączenia do Platformy firm produkujących leki generyczne, tak aby reprezentowała ona cały sektor farmaceutyczny. Zapewnił też, że z Platformą będzie musiał się liczyć każdy minister zdrowia, a co najważniejsze – nie będzie obaw o to, że forsowane są partykularne interesy jednej grupy.

Ewa Granda przedstawiła zarys planowanych prac Platformy. Zapewniła również, że będzie próbowała zbudować jak najsilniejszą reprezentację firm i liczy na owocną współpracę z resortem zdrowia.
– Polityka zdrowotna jest jednym z najistotniejszych aspektów społeczno-gospodarczej aktywności państwa. Powołując do życia Platformę, postawiliśmy przed sobą ambitne cele. Pragniemy stymulować merytoryczny dialog między wszystkimi środowiskami będącymi częścią systemu ochrony zdrowia. Wierzę, że wspólnie jesteśmy w stanie wypracować rozwiązania, które będę efektywnie wspierać jego rozwój, przynosząc bezpośrednie korzyści pacjentom – podsumowała pierwsze spotkanie Platformy Farmaceutycznej Ewa Grenda.