- Powołaliśmy nowego wiceministra, który ma zająć się sprawami, które są z naszego punktu widzenia najbardziej palące, mówię zarówno o dialogu społecznym, ale też o rozwoju kadr – poinformował w poniedziałek na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski.  I dodał, że to są dwa obszary, które odnoszą się do sporu, jak prowadzi z komitetem protestacyjnym, ale również do pewnego priorytetu, który także w rozmowach się pojawiał – kształcenia kadr, zbudowaniem zasobów, które są deficytowe w systemie.

 

Bromber: jestem otwarty na dialog z młodymi

Piotr Bromber powiedział podczas konferencji, że ochrona zdrowia, to obszar w którym, duże emocje były zawsze.  - Niestety tym emocjom i oczekiwaniom często towarzyszył brak zaufania. Chcemy to zaufanie odbudować, zresetować. Jesteśmy otwarci na dialog, na rozmowę z każdym. Mam świadomość, że wśród protestujących jest spora liczba ludzi młodych, którzy wchodzą, będą wchodzi w przestrzeń zawodową. Naturalną rzeczą jest to, że ludzie młodzi chcą wchodzić i mieć perspektywę. Chcą innej kultury pracy, mają inne oczekiwania  – mówił. I zapewnił, że będą podejmowane dalsze działania w kierunku zwiększenia miejsc na kierunkach lekarskich. - Jesteśmy za tym, by ograniczyć liczbę specjalizacji, by otworzyć się na propozycje ludzi młodych, na ich oczekiwania  – zadeklarował. I zaznaczył, że pieniądze są ważne, ale nie dyskusja nie może toczyć się tylko wokół nich.

Ekonomista i były dyrektor lubuskiego NFZ

Piotr Bromber przez ostatnie cztery lata był dyrektorem Lubuskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia. Ukończył Wydział Nauk Społecznych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jest także absolwentem studiów doktoranckich z zakresu nauk ekonomicznych Wydziału Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego oraz studiów podyplomowych zarządzanie finansami na Uniwersytecie Ekonomicznym  w Poznaniu. Jak czytamy na stronie MZ ukończył też liczne kursy i szkolenia zawodowe z zakresu ochrony zdrowia, negocjacji, komunikacji, przywództwa m.in.: „Co to znaczy być przywódcą?”, Ernst & Young Academy of Business, „Wywieranie wpływu. Przywództwo”, Ernst & Young Academy of Business.