Obecnie Prywatna Lecznica Certus to szpital z ambulatorium i centrum endoskopii oraz 3 Centra Medyczne w Poznaniu i Swarzędzu, świadczące kompleksową opiekę medyczną dla całej rodziny.

Na początku swojej działalność firma oferowała jedynie usługi komercyjne. 1 stycznia 1999 roku Certus po raz pierwszy uzyskał kontrakt w ramach umowy z Kasą Chorych (obecnie Narodowy Fundusz Zdrowia) i do tej pory posiada podpisane umowy na lecznictwo szpitalne, ambulatoryjną opiekę specjalistyczną oraz poradnie lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, dzięki czemu każda ubezpieczona osoba może skorzystać z oferty placówki bezpłatnie w zakresie, w jakim ma ona podpisane umowy z NFZ.

W 2003 roku Szpital uzyskał międzynarodowy certyfikat Systemu Zarządzania Jakością zgodny z normą ISO 9001:2008 przyznany przez TÜV Rheinland, a w grudniu 2007 roku został nagrodzony Certyfikatem Jakości w VIII edycji Konsumenckiego Konkursu Jakości Usług „Najlepsze w Polsce – The Best in Poland”.

Szpital dysponuje 50-cioma łóżkami w salach jedno- i dwuosobowych na 3 oddziałach: ogólnym, urologicznym i zabiegowym. Świadczy wiele unikatowych zabiegów takich jak: badania w kierunku obturacyjnego bezdechu śródsennego (polisomnografia), fotowybiórcza waporyzacja prostaty (PVP) przy użyciu zielonego lasera czy – jako jeden z nielicznych ośrodków w Polsce - operacje nowotworów z wykorzystaniem technologii NanoKnife. Oddział ogólny realizuje również kompleksowe badania w ramach pakietów profilaktycznych zróżnicowanych według wieku, płci oraz trybu życia.

Przy szpitalu funkcjonuje ambulatorium świadczące kompleksową opiekę medyczną całą dobę przez 7 dni w tygodniu. O dowolnej porze pacjenci mogą skorzystać z pomocy lekarzy chirurga i internisty, a także opieki pielęgniarskiej, badań laboratoryjnych oraz diagnostyki obrazowej w Pracowni EKG i RTG.

Czytaj: Med Polonia i Certus negocjują transakcję inwestycyjną>>>

Równie prężnie rozwija się centrum endoskopii, które oferuje kompleksowe badania przewodu pokarmowego od standardowych zabiegów gastro- i kolonoskopii, po zaawansowane technologie jak endoskopia kapsułkowa oraz leczenie otyłości balonem dożołądkowym.

Lecznica świadczy także usługi z zakresu medycyny pracy dla współpracujących firm, w ramach abonamentów firmowych oraz dla pacjentów z towarzystw ubezpieczeniowych, mających wykupione prywatne ubezpieczenie zdrowotne.

Ponadto Prywatna Lecznica Certus to 3 centra medyczne w Poznaniu i Swarzędzu, które posiadają szeroki zakres poradni oraz badań ambulatoryjnych. Warto wspomnieć o poradni medycy podróży oraz poradni chirurgii plastycznej – mieszczących się w Centrum Medycznym nr 1, które posiada również poradnię lekarza rodzinnego. Na poznańskich Ratajach znajduje się natomiast Centrum Medyczne nr 2 – specjalizujące się w poradnictwie pediatrycznym. Najmłodszą jednostką jest Centrum Medyczne nr 3, które znajduje się w Swarzędzu, które udziela pomocy dla dorosłych i dzieci w ramach podstawowej opieki zdrowotnej oraz prowadzi poradnie pełnopłatne.