107 osób zgłosiło chęć pracy po upływie niespełna doby od apelu wojewody małopolskiego i marszałka województwa do personelu medycznego i wolontariuszy. Pierwsza doba funkcjonowania infolinii i formularza napawa optymizmem.

Potrzeba dużo kadry medycznej

Jak mówi rzeczniczka wojewody małopolskiego, Joanna Paździo, do pracy w szpitalach tymczasowych byłoby potrzebnych około 1000 osób z personelu medycznego i tysiąc innych osób mogących udzielić wsparcia.

Wyzwaniem będzie skompletowanie zespołu, dlatego rozpoczęła się szeroka akcja rekrutacyjna. Pierwsza doba funkcjonowania infolinii i formularza pozwala mieć nadzieję na zebranie odpowiedniej ilości kadry medycznej.

Personel medyczny w szpitalach tymczasowych

Potrzebni są: lekarze, pielęgniarki, ratownicy i opiekunowie medyczni, salowe, pracownicy obsługi technicznej i technicy elektroradiologii. Ponadto przedstawiciele służb mundurowych, studenci, harcerze i wolontariusze, którzy mają podstawowe kompetencje w zakresie pomocy medycznej. Zgłoszenia chętnych są przyjmowane mailem (malopolskieszpitaletymczasowe@muw.pl), telefonicznie (infolinia 12- 210-22-19 działająca 7.30 - 18.00) lub za pośrednictwem formularza kontaktowego na stronie:

https://app.malopolska.uw.gov.pl/forms/form/mst.