NSA: apteka nie może prowadzić akcji lojalnościowych
Naczelny Sąd Administracyjny wydał wyrok, z którego wynika, że apteki nie mogą nawet informować o tym, że mierzą ciśnienie pacjentom. Program opieki farmaceutycznej stanowi bowiem objętą zakazem formę reklamowania działalności apteki informuje Rzeczpospolita.

Apteka z województwa świętokrzyskiego prowadziła kilka programów lojalnościowych. Wojewódzka Inspekcja Farmaceutyczna uznała, że właściciel w ten sposób nielegalnie reklamuje swoją działalność. Nałożono na aptekę karę w wysokości 2,5 tys. zł.
Czytaj: Konfederacja Lewiatan: zakaz reklamy aptek to absurdalny przepis >>>
Właściciel odwołał się do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, ten jednak oddalił skargę. Apteka wniosła kasację do NSA, jednak także tutaj wyrok był podobny.
Cały artykuł www.rp.pl





