- Ostatnie tygodnie przyniosły liczne zmiany w Porozumieniu Rezydentów. Między innymi uchwaliliśmy nowy statut i na jego podstawie Zgromadzenie Osób Członkowskich wybrało nowy Zarząd - poinformowało Porozumienie na swoich profilach w mediach społecznościowych.  - Przed nimi rok pełen pracy w walce o godne warunki pracy i rozwoju dla lekarzy oraz o poprawę jakości ochrony zdrowia w naszym kraju – czytamy w oświadczeniu.

 

Stary – nowy przewodniczący

Przewodniczącym Porozumienia Rezydentów ponownie został Mateusz Szulca. Przewodniczącym Zarządu został on po raz pierwszy w październiku 2021 roku, zastępując na tym stanowisku Wojciecha Szarańca.

Mateusz Szulca studiował kierunek lekarski na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Od 19 marca 2022 roku jest członkiem Okręgowej Rady Lekarskiej w Poznaniu.

Pozostali członkowie

W grupie członków nowego zarządu znaleźli się:

  • wiceprzewodnicząca, rekruterka Agata Dynkiewicz,
  • wiceprzewodniczący, redaktor naczelny Sebastian Goncerz,
  • rzeczniczka prasowa Urszula Kozińska,
  • sekretarz Grzegorz Łopiński,
  • logistyk Michał Macur,
  • moderatorka naczelna Marcela Słomkowska,
  • analityczka Olga Frieman,
  • ambasadorka Aleksandra Śremska.

 


Porozumienie Rezydentów Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy

PR OZZL jest organizacją zrzeszającą lekarzy w trakcie specjalizacji w Polsce. Powołana została w 2007 roku, by walczyć o lepsze warunki pracy i płacy rezydentów. Po wywalczonej wtedy podwyżce i poprawie warunków specjalizacji PR OZZL wygasiło swoją działalność. Jak się okazało, uzyskane wtedy stawki wynagrodzeń, jak i przepisy, które polepszyły sytuację rezydentów, przez kolejne lata nie uległy rewaloryzacji. Młodzi lekarze postanowili reaktywować organizację 24 października 2015 roku – motywacją była konieczność, by lekarze w trakcie specjalizacji mieli swojego oficjalnego przedstawiciela w rozmowach z Rządem RP i Ministerstwem Zdrowia.

Wraz ze wspierającą społecznością lekarską Porozumienie Rezydentów przeprowadziło wiele akcji, happeningów oraz manifestacji, odnosząc sukcesy w poprawie sytuacji lekarzy (stażystów, w trakcie specjalizacji, specjalistów), jak i ogólną jakość Ochrony Zdrowia w Polsce.