Spotkania odbędą się: w Szpitalu Specjalistycznym im. A. Falkiewicza we Wrocławiu (dolnośląskie), w szpitalu w Radziejowie (kujawsko-pomorskie), w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Białej Podlaskiej (lubelskie). w Powiatowym Centrum Zdrowia” Sp. z o.o. w Drezdenku (lubuskie), w Szpitalu Powiatowym w Brzezinach (łódzkie), w Szpitalu Specjalistycznym im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu (małopolskie), w Specjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Ciechanowie (mazowieckie), w Szpitalu św. Rocha w Ozimku (opolskie), w Wojewódzkim Szpitalu im. Św. Ojca Pio w Przemyślu (podkarpackie), w szpitalu w Hajnówce (podlaskie), w Szpitalu Specjalistycznym w Chojnicach (pomorskie), w Szpitalu Miejskim w Siemianowicach Śląskich (śląskie), w Szpitalu MSWiA w Kielcach (świętokrzyskie), w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Olsztynie (warmińsko-mazurskie), w Centrum Medycznym HCP w Poznaniu (wielkopolskie) oraz w Szpitalu Powiatowym w Pyrzycach (zachodniopomorskie).

W każdej z placówek oddziały wojewódzkie NFZ zorganizują specjalne punkty informacyjne, w których pacjenci będą mogli uzyskać odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące leczenia po wejściu w życie sieci szpitali, między innymi - Jakie zmiany dla pacjentów niesie sieć szpitali? Które placówki zakwalifikowały się do sieci? Gdzie od 1 października możemy szukać pomocy medycznej w niedziele i święta?

To już drugie z cyklu czterech planowanych spotkań z pacjentami w 64 szpitalach na terenie całego kraju.

Przepisy ustawy, która tworzy podstawowy system zabezpieczenia, czyli sieć szpitali wchodzą w życie już za kilka tygodni - 1 października 2017 roku. Resort zdrowia wyjaśnia, że nowe rozwiązania mają na celu usprawnienie organizacji udzielania świadczeń przez szpitale i przychodnie oraz poprawienie dostępu pacjentów do leczenia specjalistycznego w szpitalach.

Źródło: www.nfz.gov.pl

 [-DOKUMENT_HTML-]