NFZ musi zapłacić za nadwykonania
Wyroki poznańskich sadów przyznały rację szpitalowi w Krotoszynie, który żądał od Narodowego Funduszu Zdrowia zapłaty za wykonane zabiegi wszczepienia endoprotez stawu biodrowego informuje Rzeczpospolita.
Fundusz najpierw zapłacił placówce za wykonane procedury, ale potem cofnął zapłatę, powołując się na system rozliczeń, jaki obowiązywał przy dokonywaniu sprawozdania wykonanych usług medycznych.
Czytaj: Poznań: szpital wygrał z NFZ 13 mln zł za nadwykonania >>>
Szpital pozwał NFZ. Sąd Okręgowy w Poznaniu przyznał rację szpitalowi. Apelację od wyroku wniósł NFZ. Sąd apelacyjny utrzymał wyrok pierwszej instancji i nakazał zwrócić szpitalowi 206 tys. zł w ramach niezapłaconych usług medycznych.
Cały artykuł www rp.pl





