- Zgodnie z naszymi przewidywaniami tempo rozwoju rynku w czwartym kwartale 2015 roku było niższe niż na początku roku i wyniosło poniżej 2 procent. W 2016 roku szacujemy, że rynek nie będzie rósł szybko. Liczymy, że tempo rozwoju będzie kształtować się na poziomie 1-3 procent, natomiast w pierwszych miesiącach dynamika ze względu na wyjątkowo intensywny sezon zachorowań może być nieco wyższa - ocenił Piotr Sucharski.

Prezes poinformował, że spółka nadal planuje inwestować w przychodnie, ale nie chce na razie podać szczegółów.
- Zakończyliśmy pierwszy etap budowania sieci przychodni pod marką Świat Zdrowia i w okresie 2014-2015 zdecydowaliśmy się wydać nawet więcej niż planowany pierwotnie budżet, czyli nieco ponad 37 mln zł. Będziemy kontynuować inwestycje w tym segmencie - powiedział.

- 22 lutego 2016 przejęliśmy spółkę Medical Management, do której należy siedem przychodni w Warszawie i jedna w okolicach stolicy. W sumie w sieci przychodni Świat Zdrowia jest teraz 31 przychodni - dodał.

Czytaj: Neuca przejęła kolejne przychodnie lekarskie>>>

Początkowo spółka planowała, że w latach 2014-2015 przeznaczy na inwestycje w przychodnie 30 mln zł. 

Sucharski pytany jakich przejęć w 2016 roku można się spodziewać i w jakich segmentach, odpowiedział: „Zdecydowanie nie powiedzieliśmy ostatniego słowa, jeśli chodzi o inwestycje w nowe biznesy, jednak jest zbyt wcześnie, aby mówić o konkretnych kwotach, jakie chcemy wydać na poszczególne projekty".

- Interesuje nas szerokie spektrum firm z branży ochrony zdrowia. Ważne, by nowy podmiot był synergiczny względem naszych innych obszarów działalności, a także pomagał wzmacniać naszą ofertę dla aptek, bo to one są naszym strategicznym partnerem. Przykładem takiej inwestycji jest Ortopedio.pl, internetowy dystrybutor sprzętu rehabilitacyjno – ortopedycznego, który wszedł w nasze struktury na początku 2016 roku - dodał.

Spółka w listopadzie 2015 ogłosiła strategię dotyczącą rozwoju synergicznych biznesów, między innymi przychodni, badań klinicznych i telemedycyny. Neuca podała wówczas, że nowe segmnety przyniosą znaczący pozytywny wpływ na wynik netto grupy w perspektywie trzech lat.(pap)