Umowa Neuca ze spółką Intra przewiduje, że do transakcji ma dojść nie później niż 31 grudnia 2016. Grupa nie ujawnia kwoty za jaką chce kupić udziały w hurtowni. 

Intra, której siedziba znajduje się w Warszawie, działa głównie w centralnej i północno-wschodniej części kraju, Podlasiu oraz Lubelszczyźnie. Jej przychody w ubiegłym roku wyniosły 856 mln zł. Podstawową działalnością spółki jest sprzedaż hurtowa produktów farmaceutycznych do aptek, szpitali i lecznic weterynaryjnych.

Intra podobnie jak Grupa Neuca nie posiada własnych aptek i nie konkuruje ze swoimi klientami. 

Neuca to czołowy dostawca produktów i usług na rynku zdrowia w Polsce, którego udziały rynkowe w czwartym kwartale 2015 roku wyniosły 29,4 procen. Leki dystrybuowane przez spółkę pochodzą od ponad 700 czołowych producentów z całego świata. Grupa poprzez spółkę Synoptis Pharma, prowadzi działalność w zakresie zarządzania produktami własnymi: Apteo, Genoptim, CERA+.  Obecnie w portfolio firmy znajduje się ponad 450 produktów. 

Czytaj: Neuca wejdzie w skład indeksu MSCI>>>

W skład Grupy wchodzi również Neuca Med, odpowiedzialna za rozwój usług i produktów dla pacjenta. W skład tego segmentu wchodzą przychodnie lekarskie Świat Zdrowia, firmy zajmujące się badaniami klinicznymi oraz spółka odpowiedzialna za rozwój usług telemedycznych.