Lex Ochrona Zdrowia Promocja miesiąca
Zmień język strony
Zmień język strony
Prawo.pl

Nagany dla lekarzy, którzy nie rozpoznali sepsy

Kary nagany dla dwóch lekarzy podtrzymane, kara upomnienia dla lekarki podniesiona do nagany. Sprawa czwartego z lekarzy skierowana do Okręgowego Sądu Lekarskiego - oto efekty dzisiejszego postępowania Naczelnego Sądu Lekarskiego w głośnej sprawie śmierci dziecka.

3,5-latek zmarł w 2009 r., ponieważ sześciu kolejnych lekarzy nie potrafiło rozpoznać sepsy.

W Naczelnym Sądzie Lekarskim odbyło się w piątek postępowanie przeciwko lekarzom zamieszanym w śmierć 3,5-letniego Jasia Olczaka. Postanowiono utrzymać kary nagany dla dr A. J.-C. i upomnienia dla dr. M. K., chociaż oboje wnioskowali o uniewinnienie. Pierwsza pani doktor została ukarana za to, że chłopca odesłała do innego szpitala, nawet go nie oglądając. Dr K. z kolei za to, że podczas wizyty domowej - według relacji matki - nie zbadał Jasia. Więcej:

Gazeta Wyborcza>>>

Polecamy książki prawnicze o tematyce zdrowotnej