Zainteresowani udziałem w programie mogą zgłosić się do Szpitala Klinicznego Dzieciątka Jezus - Kliniki Położnictwa i Ginekologii w Warszawie, do Centrum Leczenia Niepłodności Małżeńskiej Kriobank w Białymstoku, do Szpitala Klinicznego NR 1 w Szczecinie, albo do którejś z dziewięciu prywatnych placówek z terenu całej Polski, biorących udział w programie. Są to: NZOZ Salve Medica z Łodzi, Parens z Rzeszowa, Invicta z Gdańska, InviMed Europejskie Centrum Macierzyństwa z Gdyni, Gameta Szpital ze Rzgowa, EMW-Embrio z Opola, NZOZ Centrum Medyczne z Bydgoszczy, Novomedica z Mysłowic i Centrum Zdrowia Kielce.
Ministerstwo informuje też, że placówki, które były realizatorami programu w 2013 roku, a nie są wymienione na liście, nadal go realizują – zgodnie z zawartymi umowami. Nie kwalifikują one obecnie zainteresowanych do udziału w programie ze względu na dużą liczbę par już zarejestrowanych i zakwalifikowanych.
Program będzie realizowany do 31 czerwca 2016 roku.
MZ: wolne miejsca dla zainteresowanych programem in vitro
Ministerstwo Zdrowia przedstawia na swojej stronie listę placówek, w których są jeszcze wolne miejsca dla par zainteresowanych leczeniem w ramach programu leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego.