Centrum Stomatologiczne Eurodental prowadzi działalność medyczną od 1989 roku. Oferta przychodni jest skoncentrowana na wysokospecjalistycznych usługach dentystycznych obejmujących między innymi implanty, protetykę, rekonstrukcje, periodontologię, ortodoncję, diagnostykę. Poza korzystną lokalizacją placówek oraz nowoczesną infrastrukturą, jednym z głównych atutów Eurodental jest wysoko wykwalifikowany i doświadczony personel medyczny. Rocznie przychodnie Eurodental przyjmują kilkanaście tysięcy pacjentów. 

– Usługi stomatologiczne oferowaliśmy dotychczas głównie w naszych centrach medycznych Lux Med i Profemed. Przejmując Eurodental znacząco rozwijamy naszą infrastrukturę dentystyczną na terenie Warszawy. Siłą Grupy Lux Med jest jakość usług, rozbudowana sieć blisko naszych pacjentów, a także szeroki zakres usług. Mamy już ośrodki specjalizujące się w onkologii, procedurach endoskopowych, medycynie estetycznej, medycynie sportowej, a teraz także ośrodki stomatologiczne. Wraz z rozwojem Grupy  zwiększamy liczbę nie tylko placówek ambulatoryjnych o ogólnym profilu, ale także wysokospecjalistycznych centrów kompetencyjnych rozwijanych z myślą o bezpieczeństwie naszych pacjentów – mówi Anna Rulkiewicz, prezes Grupy Lux Med. 

Czytaj: Lux Med rozwija telemedycynę>>>

- Specjalistyczne usługi na wysokim poziomie jakie oferuje Eurodental, mogą być rozwijane tylko przy silnym inwestorze o wysokiej pozycji i możliwościach inwestycyjnych. Dlatego właśnie Lux Med rekomendowaliśmy do zawarcia tej transakcji. Wymagało to odpowiedniego przygotowania spółki do sprzedaży i wsparcia w negocjacjach warunków transakcji. Doświadczenie współpracy z kluczowymi inwestorami pomaga doprowadzać takie transakcje do korzystnego dla stron finału – dodaje Tatiana Piechota, prezes Upper Finance Med Consulting, który doradzał w procesie po stronie Eurodental. 

Pod opieką Lux Med znajduje się ponad 1 600 000 pacjentów, którzy mogą korzystać z usług w przeszło 1700 nowocześnie wyposażonych placówkach (192 własnych oraz około 1600 współpracujących zlokalizowanych na terenie całego kraju). Do dyspozycji pacjentów pozostaje blisko 5000 lekarzy kilkudziesięciu specjalności.