Lux Med Diagnostyka, spółka z Grupy Lux Med realizuje program badań diagnostycznych, które są elementem projektu „Poprawa dostępności i jakości usług medycznych w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi”. Projekt jest współfinansowany ze środków Mechanizmu Finansowego EOG i Norweskiego Mechanizmu Finansowego.

Jednym z celów projektu jest poprawa dostępności i jakości usług medycznych w zakresie profilaktyki nowotworu piersi. Zakres rzeczowy projektu obejmuje między innymi zakup sprzętu medycznego, na którym wykonywane są badania (mammobusu i aparatów mammograficznych), przeprowadzenie badań profilaktycznych, a także szereg działań wspierających - w tym szkolenia kadry techników elektroradiologii oraz różnego rodzaju inicjatywy promujące profilaktykę wśród kobiet.

Projekt jest realizowany od września 2014 roku do kwietnia 2016. Jego szacowana wartość całkowita wynosi 12.283.333 zł. Natomiast wartość dofinansowania z MF EOG i NMF to 9.826.666 zł.

W pierwszy weekend października 2015 roku (3 i 4 października 2015) badania będą wykonywane u kobiet, które nie kwalifikują się do badań przesiewowych, finansowanych przez NFZ w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi, a który przeznaczony jest dla kobiet w wieku 50-69 lat.

Lux Med Diagnostyka świadczy usługi diagnostyczne z zakresu wysokospecjalistycznych badań rezonansu magnetycznego, tomografii komputerowej, USG, RTG, mobilnej i stacjonarnej mammografii oraz teleradiologii. Lux Med Diagnostyka posiada 28 placówek diagnostycznych zlokalizowanych w 17 miastach kraju oraz 15 mammobusów.

Opracowanie: Magdalena Okoniewska

Źródło: www.luxmed.pl, stan z dnia 24 września 2015 r.