Od 1 sierpnia 2015 pacjenci będą mogli leczyć się w ramach kontraktu z NFZ na oddziale kardiochirurgicznym w Szpitalu im. W. Biegańskiego w Łodzi.  W Łódzkiem świadczeń w zakresie kardiochirurgii udzielał dotąd jeden świadczeniodawca - Uniwersytecki Szpital Klinicznym im. Wojskowej Akademii Medycznej - Centralny Szpital Weteranów w Łodzi. Kardiochirurgia w Szpitalu im. W. Biegańskiego została zarejestrowana w grudniu 2014 roku, kiedy ŁOW NFZ już kończył aneksowanie umów na rok 2015.

Czytaj: Łódź: szpital Biegańskiego operuje bez kontraktu >>>

Nowy oddział ma poprawić dostępność do świadczeń kardiochirurgicznych, ponadto oddział NFZ ma nadzieję, że uda się dzięki jego działalności zmniejszyć skalę migracji pacjentów do innych ośrodków kardiochirurgicznych.

W roku 2014  oddział kwotą 7,9 mln zł opłacił koszty terapii 501 pacjentów, którzy wybrali leczenie w ośrodkach kardiochirurgicznych poza województwem łódzkim - na Mazowszu, na Śląsku i w Małopolsce. 

Kontrakt dla nowej kardiochirurgii na 4 miesiące 2015 roku wynosi 2,4 mln zł.

Łódzki oddział NFZ rozstrzygnął także konkurs na świadczenia w zakresie onkologii klinicznej. Kontrakt otrzymał oddział w Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej w Tomaszowie Mazowieckim.

Od 1 sierpnia 2015 roku pacjenci będą mogli korzystać z leczenia na oddziale onkologicznym w ramach kontraktu z NFZ, także w ramach pakietu onkologicznego, w ramach którego świadczenia są nielimitowane. 

Wysokość kontraktu na 4 miesiące działalności oddziału to 62,5 tys. zł.

Ponadto w wyniku rozstrzygniętych wcześniej konkursów ofert pacjenci będą mogli od 1 sierpnia 2015 roku korzystać w Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej w Tomaszowie Mazowieckim z pełnego leczenia w trybie chemioterapii ambulatoryjnej, szpitalnej oraz jednodniowej oraz z leczenia w poradni onkologicznej.

Dyrektor ŁOW NFZ Jolanta Kręcka podkreśla, że „oddziałowi zależy, aby Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej z czasem stało się ośrodkiem, w którym leczy się chorych na raka pacjentów nie tylko w komfortowych warunkach, ale przede wszystkim kompleksowo”.

W Łódzkiem objęto dotąd szybką terapią onkologiczną niemal 10 tysięcy pacjentów.

Żeby widzieć komentarze musisz:

  • być zalogowanym do Facebooka
  • mieć zaakceptowaną politykę prywatności (pliki cookies)
  • korzystać z przeglądarki Chrome