W nowym obiekcie na parterze znajdować się będzie przychodnia rehabilitacji dzienna i ambulatoryjna wraz z całą bazą zabiegową – elektroterapią, hydroterapią, gabinetami masażu, itp. oraz przestrzenną salą do ćwiczeń. Na piętro zostaną przeniesione 23 poradnie specjalistyczne, znajdujące się obecnie w kilku miejscach na terenie szpitala. 

Szpital Bonifratrów w Łodzi posiada 126 łóżek na 4 oddziałach: wewnętrznym, chirurgii ogólnej z profilem ortopedycznym, okulistycznym oraz medycyny paliatywnej.

Przy szpitalu działa poradnia podstawowej opieki zdrowotnej oraz przychodnia specjalistyczna. Kontrakt placówki z Narodowym Funduszem Zdrowia na rok 2015 wynosi ponad 25 mln zł.

Czytaj: Pozytywne wyniki kontroli Szpitala Zakonu Bonifratrów w Katowicach >>>

Szpital Bonifratrów w Łodzi jest jednym z 4 szpitali w Polsce prowadzonych przez zakon Bonifratrów. Pozostałe działają w Katowicach, Krakowie i w Piaskach – Marysinie. Poza tym Bonifratrzy prowadzą na terenie całego kraju apteki, sklepy zielarsko-medyczne, domy pomocy społecznej, ośrodki wsparcia i domy wypoczynkowo-rekolekcyjne.