- Mamy łącznie 18 powiatów w strefach czerwonej i żółtej. W czerwonej Nowy Sącz oraz powiaty: nowotarski, wieluński, łowicki, pajęczański, kolski i lipski - poinformował w czwartek wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. W kategorii czerwonej znalazły się powiat nowotarski i Nowy Sącz, w województwie małopolskim. - Powiat wieluński, łowicki i pajęczański; łowicki i pajęczański wchodzą ze strefy żółtej. Powiat lipski w woj. mazowieckim, powiat kolski w woj. wielkopolskim wchodzi z kategorii zielonej - mówił Kraska.

 

Jak dodał, w kategorii żółtej znalazły się: w woj. śląskim - powiat rybnicki (wcześniej był w kategorii czerwonej), kłobucki (wcześniej w zielonej). W woj. małopolskim - powiat tatrzański, nowosądecki (wcześniej w kategorii czerwonej). Ponadto powiat limanowski oraz Kraków wchodzą z kategorii zielonej. W woj. podkarpackim na liście pozostaje powiat przemyski. Na Mazowszu powiat żuromiński wchodzi z kategorii zielonej.

Wiceminister dodał, że w woj. pomorskim na liście pojawił się powiat kartuski (wcześniej w kategorii zielonej). W woj. świętokrzyskim - powiat konecki (z kategorii zielonej). W woj. warmińsko-mazurskim - powiat bartoszycki (wcześniej w kategorii zielonej). - Łącznie mamy w obu kategoriach 18 powiatów - siedem w kategorii czerwonej i 11 - żółtej" - podsumował Kraska.

 

W sobotę Rada Ministrów p są nimi powiaty: brzeski, oleski, myszkowski i Sopot. rzypomniała o obowiązujących obostrzeniach. Opublikowała też listę powiatów, które są o krok od wprowadzenia obostrzeń, są nimi powiaty: brzeski, oleski, myszkowski i Sopot.

 

 

(kn/pap)