Wiosenna promocja
Włącz wersję kontrastową
Zmień język strony
Włącz wersję kontrastową
Zmień język strony
Prawo.pl

Konferencja AI & MEDTECH CEE 2026: Ruszyła rejestracja na wydarzenie

Rozpoczęła się rejestracja na VI edycję międzynarodowej konferencji „AI&MEDTECH CEE” – największego wydarzenia w Polsce poświęconego sztucznej inteligencji i innowacjom w ochronie zdrowia. Spotkanie, które od lat gromadzi liderów zmian z kraju i zagranicy, tym razem odbędzie się 9 czerwca 2026 roku w Centrum Konferencyjnym ADN przy ul. Grzybowskiej 56 w Warszawie (Browary Warszawskie). Udział jest darmowy, ale liczba dostępnych miejsc jest ograniczona.

cybermedycyna
Źródło: iStock

Jak podkreślają organizatorzy wydarzenia, rozwój AI w medycynie otwiera ogromne możliwości, poczynając od lepszej diagnostyki, aż po bardziej spersonalizowane leczenie. Jednocześnie pojawiają się pytania, na które system ochrony zdrowia wciąż nie ma gotowych odpowiedzi. Jeżeli chatboty stają się pierwszym punktem kontaktu pacjenta z systemem ochrony zdrowia, jak zapewnić bezpieczeństwo? Jak chronić dane, jednocześnie umożliwiając ich efektywne wykorzystanie? Jaką rolę odegrają cyfrowe awatary w edukacji, komunikacji, i wsparciu terapii?

Najbardziej aktualne tematy 

Organizatorzy zaznaczają, że to tylko część z zagadnień, które zostaną poruszone podczas konferencji. Program obejmuje trzy główne obszary tematyczne. Sesja pierwsza będzie koncentrowała się na perspektywie instytucji publicznych – organizacji i finansowaniu systemu ochrony zdrowia oraz wdrażaniu innowacji na poziomie krajowym. Wśród zaproszonych prelegentów są przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia, Centrum e-Zdrowia, Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji oraz Narodowego Funduszu Zdrowia. W sesji drugiej odbędą się prelekcje o praktycznych zastosowaniach sztucznej inteligencji w medycynie, prezentując konkretne rozwiązania i doświadczenia związane z wykorzystaniem nowych technologii w codziennej praktyce. Sesja trzecia będzie natomiast poświęcona zagrożeniom oraz ograniczeniom związanym z wykorzystaniem AI w ochronie zdrowia, w tym aspektom prawnym, etycznym oraz ochronie danych pacjentów. Poruszone zostaną także tematy dotyczące “fałszywych lekarzy” czy dużych modeli językowych i ich wpływu na sektor.

Konferencja organizowana jest pod auspicjami Koalicji AI i Innowacji w Zdrowiu, Polskiej Federacji Szpitali oraz zespołu ekspertów wZdrowiu. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, wystarczy zarejestrować się na stronie wydarzenia. Jednocześnie nie warto z tym zwlekać - liczba miejsc jest ograniczona, a konferencja przyciąga co roku tysiące uczestników. Rejestracja jest możliwa pod tym LINKIEM. 

Konferencja odbędzie się 9 czerwca br. w Centrum Konferencyjnym ADN przy ul. Grzybowskiej 56 w Warszawie (Browary Warszawskie). 

Czytaj również: Startupy medyczne stawiają na sztuczną inteligencję

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Linki w tekście artykułu mogą odsyłać bezpośrednio do odpowiednich dokumentów w programie LEX. Aby móc przeglądać te dokumenty, konieczne jest zalogowanie się do programu. Dostęp do treści dokumentów LEX jest zależny od posiadanych licencji.

 

Polecamy książki prawnicze o tematyce zdrowotnej