W śledztwie prowadzonym przez policjantów Wydziału do walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Krakowie ustalone zostały 2 kolejne osoby, które wręczały korzyści majątkowe lekarzowi. Do zatrzymania doszło 20 listopada 2014 roku. Tym razem zarzuty korupcyjne  (art. 229 kk) usłyszał 57-letni mężczyzna, który w zamian za skierowanie na odział szpitalny i opiekę nad żoną wręczył lekarzowi pieniądze oraz 30-letnia kobieta, która wręczyła pieniądze za uzyskanie  zaświadczenia o stanie zdrowia. 

W tym postępowaniu zarzuty usłyszało już 14 osób. Lekarz zatrzymany został 14 lipca 2014 roku, wówczas to prokurator zdecydował o przedstawieniu mu 19 zarzutów, w tym 17 dotyczących przyjęcia korzyści majątkowej. Zarzuty wręczania korzyści majątkowych przedstawiono wówczas 4 pacjentkom. 20 sierpnia 2014 policjanci zatrzymali 4 kolejnych pacjentów lekarza  – trzy kobiety oraz mężczyznę. Cała czwórka usłyszała wówczas zarzuty korupcyjne.

Czytaj na ten temat: Kraków: profesor ze szpitala uniwersyteckiego podejrzany o przyjmowanie łapówek >>>

25 września 2014 ustalone zostały 3 kolejne osoby, które wręczały korzyści majątkowe lekarzowi. Tym razem zarzuty korupcyjne  usłyszały dwie kobiety i mężczyzna, którzy w zamian za konsultacje, skierowanie na oddział szpitalny, a także opiekę  nad ciężarną przekazywali lekarzowi po kilkaset złotych.

Ostatnie zatrzymania nie są ostatnimi, jak twierdzą policjanci pracujący się tym śledztwem. Z zebranego materiału dowodowego wynika,  że pacjentów  wręczających łapówki było kilkadziesiąt, dlatego też planowane są kolejne zatrzymania.

Na temat GRC czytaj także:

Compliance musi bazować na systemie informacji prawnej >>>

Zakopane: 250 procedur i standardów w ramach GRC >>>

Compliance to efektywność wszystkich szczebli organizacji szpitala >>>