Kielce: żądanie odszkodowania w wysokości 1,8 mln zł od szpitala i gminy
Blisko 1,8 mln zł oraz 7 tys. zł renty domaga się od gminy Kielce kobieta, która urodziła się 20 lat temu w szpitalu miejskim. Jako argument podaje, że podczas porodu doszło do błędu w sztuce lekarskiej informuje Gazeta Wyborcza.
Kobieta urodziła się w lutym 1996 roku w Szpitalu Miejskim św. Aleksandra, który wcześniej został przejęty od wojewody. Obecnie placówka jest prowadzona przez prywatną spółkę. Pozwany został więc zarówno szpital jaki i gmina.
W pozwie mowa jest o źle przeprowadzonym porodzie, niedotrzymaniu procedur medycznych i wynikających z tego komplikacjach. Kobieta jest obecnie jest niepełnosprawna.
Cały artykuł www.kielce.wyborcza.pl
Czytaj: Szkolenie: odpowiedzialność majątkowa szpitali za błędy medyczne>>>






