Kielce: szpital zapłaci 900 tys. zł za błędy podczas porodu
Świętokrzyskie Centrum Matki i Noworodka w Kielcach będzie musiało zapłacić 900 tys. zł. odszkodowania za rażące błędy popełnione podczas porodu. W ich wyniku czteroletni dzisiaj Kuba jest niepełnosprawny informuje Gazeta Wyborcza.
Matka dziecka trafiła do szpitala w 39-tym tygodniu ciąży. Po kilku godzinach wykonano cesarskie cięcie. Dziecko urodziło się w złym stanie, otrzymało jeden punkt w skali Agpar, było niedotlenione. Chłopiec ma czterokończynowe porażenie mózgowe , głębokie opóźnienie w rozwoju i padaczkę.
Według opinii biegłych w szpitalu zbyt późno podjęto decyzję o przeprowadzeniu cesarskiego cięcia. Stwierdzono też, że kobieta była bez nadzoru przez ponad pół godziny, mimo że była to ciąża podwyższonego ryzyka.
Czytaj: Warszawa: renta i milion złotych zadośćuczynienia od szpitala za błąd medyczny >>>
Wyrok zapadł w Sądzie Okręgowym w Kielcach. Sąd Apelacyjny w Krakowie podtrzymał go w całości. Szpital rozważa kasację.
Cały artykuł www.gazeta.pl





