Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach planuje remont Kliniki Otorynolaryngologii. Oddział, na czas modernizacji, z parteru częściowo zostanie przeniesiony na III piętro budynku głównego szpitala, do pomieszczeń ortopedii.

Remont ma potrwać około dwóch miesięcy. Na oddziale zostaną między innymi wymienione zużyte podłogi, instalacje elektryczne, wodno-kanalizacyjne oraz pomalowane ściany.

W związku z remontem, od 24 listopada 2015, przez dwa tygodnie, na oddział przyjmowani będą tylko pacjenci w stanach zagrożenia życia. Natomiast, po zorganizowaniu zastępczego bloku operacyjnego, szpital osobnym komunikatem poinformuje o wznowieniu planowych zabiegów operacyjnych na laryngologii.

Laryngologia w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach była ostatnio modernizowana kilkanaście lat temu. Remont jest konieczny, ze względu na dbałość o warunki sanitarno-epidemiologiczne i spełnienie wymogów zawartych w rozporządzeniu ministra zdrowia.

Z powodu uciążliwości związanych z pracami, liczba pacjentów przyjmowanych w czasie trwania remontu do Kliniki Otorynolaryngologii będzie ograniczona. Szefostwo kliniki prosi o kierowanie chorych do innych oddziałów laryngologicznych w regionie w: Skarżysku-Kamiennej, Staszowie, Końskich, Sandomierzu i Ostrowcu Świętokrzyskim. Pacjenci onkologiczni powinni trafiać do Świętokrzyskiego Centrum Onkologii.

Opracowanie: Magdalena Okoniewska

Źródło: www.sejmik.kielce.pl, stan z dnia 24 listopada 2015 r.