SZKOLENIE ONLINE Wdrożenie AI w szpitalu i przychodni: obowiązki prawne, ryzyka i decyzje organizacyjne 29.06.2026 r., godz. 12:00
Zmień język strony
Zmień język strony
Prawo.pl

Kielce: pacjentka domaga się zadośćuczynienia za niesłuszną amputację

Pacjentka Świętokrzyskiego Centrum Onkologii uważa, że niesłusznie usunięto jej pierś i węzły chłonne. W amputowanej piersi nie stwierdzono raka. Kobieta domaga się 240 tys. zł. zadośćuczynienia informuje Gazeta Wyborcza.

U pacjentki w roku 2009 wykryto guza w piersi. Zmianę wycięto, a pacjentka znalazła się pod opieką Świętokrzyskiego Centrum Onkologii. Na początku roku 2010 zakwalifikowano ją do operacji, uzasadniając to stopniem zaawansowania nowotworu. Zabieg został wykonany, ale w usuniętej piersi nie stwierdzono raka.

Lekarze tłumaczą, że zrobiono badania – mammografię, USG, RTG.

Czytaj: Pacjentki z rakiem piersi odsyłane do POZ >>>

Pacjentka uważa, że zabieg nie był konieczny i że lekarze nie zadbali o dokładna diagnostykę przed podjęciem decyzji o operacji.

Cały artykuł: www.gazeta.pl

Polecamy książki prawnicze o tematyce zdrowotnej