Koszt całej inwestycji to 66 mln zł.

-  Już w 2016 roku samorząd województwa przeznaczył na tę inwestycję 4 mln zł z własnego budżetu. Na rok 2017 mamy uchwalony budżet i też zaplanowaliśmy 4 mln zł wkładu własnego. - mówiła podczas podpisania umowy na dofinansowanie marszałek Polak. - Pozostałe środki chcemy zdobyć w ramach Narodowego Programu Walki z Chorobami Onkologicznymi. Dwa akceleratory znalazły się wcześniej na mapie potrzeb, plany działań też zostały zatwierdzone razem z radioterapią i Centrum Zdrowia Matki i Dziecka. 
Budowa będzie trwała do 2018 roku. W ramach ośrodka powstanie zakład radioterapii, oddział  radioterapii na 25 łózek, hostel dla pacjentów na 26 łóżek i część administracyjno-techniczna. 

Czytaj także: Sieć szpitali po poprawkach - czyli jakie zmiany znalazły się w nowej wersji projektu ustawy?>>>

Projekt zakłada budowę obiektu o łącznej powierzchni 4607,23 m2 z możliwością dalszej bezkolizyjnej rozbudowy. W ramach projektu przewidziano także zakup dwóch akceleratorów wysokoenergetycznych, tomografu komputerowego, systemów informatycznych oraz wyposażenia, w tym łóżek, mebli itp., będą to wydatki niekwalifikowane finansowane jako przedsięwzięcie komplementarne z Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych oraz środków własnych. Projekt przewiduje również zagospodarowanie terenu obejmujące parking, drogi dojazdowe, przyłącza.

Źródło: www.lubuskie.pl