Nowa linia automatyczna jest nowocześniejsza niż poprzednia, z której dotychczas korzystał gorzowski szpital. Do linii dołączone są cztery analizatory – dwa immunochemiczne i dwa biochemiczne.
 - Powiększyliśmy diagnostykę o kilka testów, w tym między innymi w zakresie diagnostyki wirusologicznej, nowotworu tarczycy, przysadki czy też wirusowego zapalenia wątroby typu B. Przede wszystkim jest szybciej o jakieś 20 procent - wyjaśnia Beata Piekarska - p.o. kierownika Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej.

- Nowa linia usprawnia pracę i daje możliwość wykonania większej ilości badań. Każdego dnia gorzowskie laboratorium wykonuje ich od 2,5 do 3 tysięcy. Miesięcznie jest ich prawie 80 tysięcy. Ta linia może wykonywać ich znacznie więcej. Ma ona bardzo duże znaczenie dla rozwoju naszego szpitala, ma to również związek z budową ośrodka radioterapii – wyjaśnia prezes szpitala Jerzy Ostrouch.

Marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Anna Polak podkreślała, że ta linia to przykład dynamicznego rozwoju lecznicy.

- Cały pakiet możliwości, jakie daje to nowe urządzenie, jest do wykorzystania nie tylko na potrzeby diagnostyczne szpitala i jego pacjentów, ale całego podregionu. Mam nadzieję, że będziemy się dalej rozwijać i kolejne tak nowoczesne urządzenia znajdą się tutaj w Gorzowie – zaznaczyła.

Źródło: www.lubuskie.pl

 [-DOKUMENT_HTML-]