Zakres zadań przewidywał w obu miejscach między innymi wykonanie robót budowlanych i wyposażenie w sprzęt medyczny, informatyczny i niemedyczny.

Poradnia onkologiczna o powierzchni około 500 m. kw. mieści się po remoncie na parterze budynku nr 2, dokąd została przeniesiona z budynku nr 8. Znajduje się w niej 8 gabinetów lekarskich onkologicznych (4 gabinety ginekologiczne z węzłem sanitarnym, 1 gabinet laryngologiczny, 3 gabinety onkologiczne: chirurgia onkologiczna, onkologia), 2 gabinety zabiegowe, zaplecze sanitarne oraz poczekalnia z rejestracją.

Czytaj: Gdynia: Szpital Morski im. PCK wprowadził system zarządzania ryzykiem klinicznym >>>

Oddział chirurgii dziecięcej po remoncie znajduje się na I piętrze budynku nr 2, dokąd został przeniesiony z parteru tego obiektu. Na oddziale o powierzchni około 550 m kw. są 4 sale dla dzieci starszych, sala dzieci starszych z izolatką, 2 sale dzieci małych, świetlica, gabinety: opatrunkowy, zabiegowy, sala pooperacyjna, pomieszczenie socjalne rodziców i pomieszczenia sanitarne.

Od 2 stycznia 2015 roku Szpital Morski oraz  Szpital św. Wincentego a Paulo z Gdyni znajdują się formalnie pod nadzorem jednej spółki miejskiej.  Szpital Morski specjalizuje się  w zabiegach planowych.