MEDI-system oferuje ponad 700 miejsc w siedmiu nowoczesnych ośrodkach na Mazowszu i Śląsku. MEDI-system stał się częścią europejskiej sieci ORPEA dzięki unikalnej ofercie i przewagom konkurencyjnym w Polsce oraz wysokiej jakości usług. Nowy inwestor docenił fakt, że prowadzone przez MEDI-system ośrodki są bardzo nowoczesne, zapewniają wysoki standard oferowanych usług i mają świetną opinię wśród pacjentów. MEDI-system jest przy tym dobrze zorganizowaną, innowacyjną i rentowną firmą. Przychody w 2015 roku osiągnęły poziom 10 mln euro.

- Inwestycja firmy ORPEA jest dla mnie powodem do dumy i radości. To potwierdzenie przedsiębiorczego i długoterminowego myślenia o spółce, którą założyłem blisko 15 lat temu. Jako partner branżowy ORPEA zapewni MEDI-system wsparcie w jeszcze bardziej dynamicznej ekspansji rynkowej, przy zachowaniu najwyższych standardów obsługi pacjentów oraz dbałości o jakość i kompleksowość usług. Możliwości finansowe ORPEA, jako firmy giełdowej i ogromne doświadczenie pozyskane przez 25 lat obecności w branży, są najlepszą gwarancją dla zespołu MEDI-system, że przed nami jest jeszcze niejeden sukces – powiedział dr Marcin Zawadzki, założyciel i przewodniczący rady nadzorczej MEDI-system.

Przed nabyciem udziałów MEDI-system przez ORPEA, 50 procent kapitału spółki było własnością jej założyciela, a 50 procent posiadał amerykański fundusz private equity Highlander Partners, który przez ponad 4 lata obecności w spółce zrealizował swoje cele inwestycyjne. 

Czytaj: Nowy ośrodek opiekuńczo-leczniczy w Chorzowie>>>

Żeby sprostać dużemu zapotrzebowaniu na usługi rehabilitacji i opieki długoterminowej nowy inwestor planuje zwiększyć liczbę ośrodków w Polsce, przez akwizycje i budowę nowych ośrodków (projekty typu greenfield).

- Jako lider swojego rynku w Polsce, MEDI-system jest bardzo cennym nabytkiem ORPEA. Inwestycja dobrze wpisuje się w naszą strategię rozwoju. Podobnie jak w innych krajach, kupiliśmy firmę, która ma bardzo kompetentny zarząd i doświadczony personel medyczny, nie licząc innych przewag konkurencyjnych. Ponadto szczególnie atrakcyjna jest dla nas polityka własności nieruchomości stosowana przez MEDI-system. W ramach wsparcia rynkowej ekspansji ORPEA zapewni MEDI-system zarówno finansowanie, jak i sprawdzone know-how zarządzania siecią placówek. Polska i MEDI-system stały się 10 platformą w ramach naszej strategii ekspansji geograficznej, przewidujemy że będzie to bardzo ważne miejsce dla dynamicznego wzrostu przychodów – powiedział Yves Le Masne, prezes ORPEA. 

MEDI-system, który powstał w 2001 roku, obecnie oferuje pacjentom ponad 700 miejsc w 7 nowoczesnych placówkach w Warszawie i okolicach oraz w Chorzowie. Z oferty tej największej w Polsce sieciowej firmy z usługami opiekuńczo-leczniczymi skorzystało do dziś ponad 10 tysięcy pacjentów. Ośrodki specjalizują się w rehabilitacji neurologicznej, ortopedycznej i ogólnoustrojowej oraz w długoterminowych usługach opiekuńczo-leczniczych. Do podopiecznych firmy należą także osoby dotknięte tzw. chorobami otępiennymi (demencja) głównie w przebiegu choroby Alzheimera, choroby Parkinsona, choroby Picka, pląsawicy Huntingtona, neuroboreliozy i innych. Usługi MEDI-system są też kierowane do osób, które zakończyły pobyt w szpitalu po przebytej chorobie lub operacji, ale nie są jeszcze gotowe samodzielnie funkcjonować. O zdrowie i bezpieczeństwo pacjentów dba ponad 500-osobowy zespół rehabilitantów oraz pielęgniarek, a także lekarze, psychologowie, terapeuci, opiekunki, personel pomocniczy i administracyjny. Ośrodki MEDI-system oferują opiekę na oddziałach rehabilitacyjnych oraz w ośrodkach opiekuńczo-leczniczych, gdzie pobyty są finansowane przez NFZ lub pacjentów.

ORPEA to europejski lider w dziedzinie opieki długoterminowej. Firma założona w 1989 roku, od 2002 roku jest notowana na paryskiej giełdzie Euronext. Grupa ma sieć blisko 700 placówek opieki (z blisko 70 tysiącami miejsc dla pacjentów), w tym ponad 32,7 tysięcy łóżek we Francji w 354 obiektach i blisko 36 tysięcy łóżek w pozostałych krajach Europy (Niemczech, Austrii, Belgi, Hiszpanii, Włoszech, Czechach i w Szwajcarii) – w 343 ośrodkach pobytu i rehabilitacji.